Şık Konturlar Görünümünüzü şık ustalıkla şekillendirin

Dikdörtgen bir yüz için, yüzünüzün uzunluğunu kısaltmak ve daha oval bir yüz şekli kurmak için kontur kullanmak isteyeceksiniz. Bunun için organik cilt tonunuzdan bir ton koyu fondöteni yüzünüze icra etmek isteyeceksiniz. Antet Hususiyet Kontur Daha şekillendirilmiş ve bariz bir yüz şekli yanılsaması yaratmak için kullanılan bir makyaj tekniği. Yüz şekillendirme Yüze odaklanan bir şekillendirme türü. Heykeltraşlık Daha bariz ve bariz bir manzara yaratmaya odaklanan bir şekillendirme türü. Makyaj yapmak Şekillendirme tesiri yaratmak için kullanılan mamüller. Biçim Konturlamanın yarattığı genel tesir. II. Kontur Nelerdir? Konturlama, daha şekillendirilmiş ve bariz bir yüz şekli yanılsaması yaratmak için fer ve gölgeyi kullanan bir makyaj tekniğidir. Geri çekilmek dilediğiniz yerlere koyu tonlar, vurgulamak dilediğiniz yerlere ise aleni tonlar uygulayarak daha dengeli ve bakışımlı bir manzara yaratabilirsiniz. Şekillendirme, daha parlak ve ustalaşmış bir manzara elde etmenin mükemmel bir yoludur ve ek olarak hususi günlerde daha acıklı yahut göze çarpan bir manzara yaratmak için de kullanılabilir. Konturlamada […]

Şık Konturlar Görünümünüzü şık ustalıkla şekillendirin
Dikdörtgen bir yüz için, yüzünüzün uzunluğunu kısaltmak ve daha oval bir yüz şekli kurmak için kontur kullanmak isteyeceksiniz. Bunun için organik cilt tonunuzdan bir ton koyu fondöteni yüzünüze icra etmek isteyeceksiniz.

Antet Hususiyet
Kontur Daha şekillendirilmiş ve bariz bir yüz şekli yanılsaması yaratmak için kullanılan bir makyaj tekniği.
Yüz şekillendirme Yüze odaklanan bir şekillendirme türü.
Heykeltraşlık Daha bariz ve bariz bir manzara yaratmaya odaklanan bir şekillendirme türü.
Makyaj yapmak Şekillendirme tesiri yaratmak için kullanılan mamüller.
Biçim Konturlamanın yarattığı genel tesir.

II. Kontur Nelerdir?

Konturlama, daha şekillendirilmiş ve bariz bir yüz şekli yanılsaması yaratmak için fer ve gölgeyi kullanan bir makyaj tekniğidir. Geri çekilmek dilediğiniz yerlere koyu tonlar, vurgulamak dilediğiniz yerlere ise aleni tonlar uygulayarak daha dengeli ve bakışımlı bir manzara yaratabilirsiniz.

Şekillendirme, daha parlak ve ustalaşmış bir manzara elde etmenin mükemmel bir yoludur ve ek olarak hususi günlerde daha acıklı yahut göze çarpan bir manzara yaratmak için de kullanılabilir.

Konturlamada yeniyseniz, hafifçe bir elle adım atmak ve dilediğiniz efekti elde edene kadar gölgelerin ve açıktonların yoğunluğunu kademeli olarak çoğaltmak önemlidir.

Yüz yapınızdaki uzun yahut yuvarlak yüz şeklinde ufak kusurları düzeltmek için de konturlamayı kullanabilirsiniz. Küçültmek dilediğiniz yerlere koyu tonlar, vurgulamak dilediğiniz yerlere ise aleni tonlar uygulayarak daha dengeli ve bakışımlı bir manzara yaratabilirsiniz.

Şekillendirme, organik günlük görünümden daha acıklı akşam görünümüne kadar muhtelif değişik görünümler elde etmek için kullanılabilecek fazlaca yönlü bir makyaj tekniğidir.

III. Konturun Yararları

Şekillendirme, aşağıdakiler de dahil olmak suretiyle bir takım avantaj sağlayabilir:

 • Daha şekillendirilmiş ve bariz bir yüz şekli yaratmak
 • En iyi özelliklerinizi öne çıkarmak
 • Kusurlarınızı en aza indirmek
 • Daha acıklı yahut göze çarpan bir manzara yaratmak
 • Organik güzelliğinizi geliştirmek

Şık Konturlar: Görünümünüzü Şık Ustalıkla Şekillendirmek

IV. Kontur iyi mi kullanılır?

Konturlama, daha şekillendirilmiş ve bariz bir yüz şekli yanılsaması yaratmak için fer ve gölgeyi kullanan bir makyaj tekniğidir. En iyi özelliklerinizi vurgulamak ve gizlemek dilediğiniz alanları en aza indirmek için kullanılabilir.

Yüzünüzü şekillendirmek için aşağıdaki ürünlere ihtiyacınız olacak:

 • Cilt tonunuza müsait bir fondöten yahut BB krem
 • Cilt tonunuzdan bir ila iki ton daha aleni bir kapatıcı
 • Cilt tonunuzdan iki ila üç ton daha koyu olan şekillendirme tozu yahut kremi
 • Yumuşak bir karıştırma fırçası
 • Minik, açılı bir fırça

Yüzünüzü iyi mi şekillendireceğinize ait adımlar şunlardır:

 1. Fondöteninizi yahut BB kreminizi bütün yüzünüze uygulayarak başlayın.
 2. Elmacık kemiklerinizi, kaş kemiğinizi, Cupid fiyonkunuzu ve burun köprüsünü vurgulamak için cilt tonunuzdan bir ila iki ton daha aleni bir kapatıcı kullanın.
 3. Elmacık kemiklerinizin altında, çene çizginiz süresince ve şakaklarınızda gölgeler kurmak için cilt tonunuzdan iki ila üç ton daha koyu olan bir şekillendirme tozu yahut kremi kullanın.
 4. Kontur tozunu yahut kremini yumuşak bir karıştırma fırçası kullanarak cildinize karıştırın.
 5. Elmacık kemikleriniz, Cupid'in kemeri ve burun köprüsü şeklinde yüzünüzün yüksek noktalarına azca oranda aydınlatıcı icra etmek için ufak, açılı bir fırça kullanın.
Okuyun  Fütürist Flora Botanik Modaya Bilim Kurgu Dönüşü

Yüzünüzü şekillendirmeyi bitirdikten sonrasında allığınızı ve öteki makyajınızı her zamanki şeklinde uygulayabilirsiniz.

İşte yüzünüzü şekillendirmek için birtakım ipuçları:

 • Kontur pudrası yahut kremini uygularken hafifçe bir el kullanın. Aşırıya kaçmak istemezsiniz, aksi takdirde sert bir görünüme haiz olmuş olursunuz.
 • Kontur tozunu yahut kremini cildinize iyice karıştırın. Sert çizgiler yahut kenarlar istemezsiniz.
 • Azca oranda aydınlatıcı kullanın. Aşırı vurgulamak istemezsiniz, aksi takdirde parlak, naturel olmayan bir görünüme haiz olmuş olursunuz.
 • Beğendiğiniz birini bulana kadar değişik şekillendirme tekniklerini kontrol edin. Yüzünüzü şekillendirmenin doğru yahut yanlış yolu yoktur.

Şekillendirme, daha şekillendirilmiş ve bariz bir yüz şekli yaratmanın mükemmel bir yoludur. Bu ipuçlarını takip ederek yüzünüzü bir ustalaşmış şeklinde iyi mi şekillendireceğinizi öğrenebilirsiniz.

Şık Konturlar: Görünümünüzü Şık Ustalıkla Şekillendirmek

V. Kontur Örnekleri

Değişik görünümler kurmak için konturun iyi mi kullanılacağına dair birtakım örnekler:

 • Organik bir manzara için yanaklarınızın, şakaklarınızın ve çenenizin altındaki çukurları gölgelemek için aleni tonlu kontur pudrası kullanın.
 • Daha acıklı bir manzara için, daha bariz elmacık kemikleri ve çene çizgisi kurmak amacıyla daha koyu bir kontur pudrası tonu kullanın.
 • Güneşte öpülmüş bir manzara için cildinizi ısıtmak ve organik görünümlü bir ışıltı yaratmak için bronzlaştırıcı kullanın.
 • Vurgulayıcı bir manzara için elmacık kemiklerinize, kaş kemiğinize ve Cupid'in yayına dikkat çekmek için ışığı yansıtan bir aydınlatıcı kullanın.

Ek olarak dumanlı göz, kedi gözü yahut kalınca dudak şeklinde muhtelif başka görünümler kurmak için de konturu kullanabilirsiniz. Sevdiğiniz bir manzara bulana kadar değişik renk tonlarını ve teknikleri kontrol edin.

Şık Konturlar: Görünümünüzü Şık Ustalıkla Şekillendirmek

VI. Konturla İlgili Yaygın Yanlışlar

İnsanların yüzlerini şekillendirirken bitirdikleri birkaç yaygın hata vardır. Bu yanlışlar yüzünüzün organik görünmemesine, hatta daha da fena görünmesine niçin olabilir, gizlemeye çalıştığınız bölgelerin ön plana çıkmasına niçin olabilir.

Kaçınılması ihtiyaç duyulan en yaygın şekillendirme hatalarından birkaçı:

 • Oldukça fazla ürün kullanmak
 • Ürünün yanlış bölgelere uygulanması
 • Yanlış rengin kullanılması
 • Ürünün muntazam halde karıştırılmaması

Yüzünüzü iyi mi şekillendireceğinizden güvenilir değilseniz ustalaşmış bir makyaj sanatçısına danışmak iyi bir fikirdir. Cilt tonunuza ve yüz şeklinize müsait doğru ürünleri ve teknikleri seçmenize destek olabilirler.

VII. Kontur ile alakalı SSS

Konturla alakalı en sık sorulan sorulardan kimilerini ve başlamanıza destek olacak yanıtları burada bulabilirsiniz:

 • Kontur ve vurgulama arasındaki ayrım nelerdir?

 • Kullanılacak en iyi şekillendirme ürünleri nedir?

 • Konturu doğru halde iyi mi uygularım?

 • Kontür yaparken kaçınılması ihtiyaç duyulan birtakım yaygın yanlışlar nedir?

 • Değişik görünümler yaratmak için konturu iyi mi kullanabilirim?

Şekillendirme, daha şekillendirilmiş ve tanımlanmış bir yüz şekli kurmak için kullanılabilecek kuvvetli bir makyaj tekniğidir. Aleni ve koyu tonlardaki makyajları kullanarak daha ince bir burun, daha yüksek bir elmacık kemiği ve daha bariz bir çene çizgisi yanılsaması yaratabilirsiniz. Şekillendirme bununla beraber en iyi özelliklerinizi vurgulamak ve kusurlarınızı burun kıvırmak için de kullanılabilir.

Okuyun  Modaya Yönelik Odaklanma Kendinize Özel Tarzınızı Tanımlayın ve Trendleri Belirleyin

Şekillendirme hikayesinde yeniyseniz, hakkaten denemeden ilkin ergonomik yapmanız önemlidir. Hafifçe bir el kullanarak başlayın ve tekniğe alıştıkça konturun yoğunluğunu az az artırın. Daha organik bir manzara için konturu cildinize dağıtmak için ufak bir fırça yahut sünger de kullanabilirsiniz.

Birazcık ergonomik yaparak, gittiğiniz her yerde dikkatleri üstüne çekecek çarpıcı ve şık bir manzara yaratmak için şekillendirmeyi kullanabileceksiniz.

IX. Fiil çağrısı

Konturlama ile alakalı daha çok data edinmek istiyorsanız, makalemize göz atın. şekillendirme eğitimi. Şekillendirilmiş ve tanımlanmış bir yüz şekli kurmak için bilmenizde fayda olan her şeyi öğreneceksiniz.

Piyasadaki en iyi şekillendirme ürünlerini arıyorsanız, ürünlerimize göz atın. en iyi şekillendirme ürünleri klavuz. Cilt tonunuza ve ihtiyaçlarınıza en müsait olanı bulabilmeniz için en iyi markaların en iyi ürünlerini bir araya getirdik.

S: Konturlama nelerdir?

C: Konturlama, daha şekillendirilmiş ve bariz bir yüz şekli yanılsaması yaratmak için makyajın aleni ve koyu tonlarını kullanan bir makyaj tekniğidir.

S: Kontur yapmanın yararları nedir?

C: Şekillendirme şu mevzularda destek olabilir:

 • En iyi özelliklerinizi vurgulayın
 • Kusurlarınızı en aza indirin
 • Daha bakışımlı bir yüz şekli yaratın
 • Yüzünüze daha kalkık ve genç bir manzara kazandırın

S: Konturlamayı iyi mi kullanırım?

C: Yüzünüzü şekillendirmek için iki değişik makyaj tonu kullanmanız gerekecek: aleni renk ve koyu renk. Aleni renk tonu en iyi özelliklerinizi vurgulamak için kullanılacak, koyu renk tonu ise gölgeler kurmak ve özelliklerinizi tarif etmek için kullanılacaktır.

Yüzünüzü iyi mi şekillendireceğinize ait adımlar şunlardır:

 1. Yüzünüzün tamamına bir astar uygulayarak başlayın. Bu, makyajınız için pürüzsüz bir temel oluşturmanıza destek olacaktır.
 2. Cildinizle aynı tonda bir fondöteni bütün yüzünüze uygulayın.
 3. Elmacık kemiklerinizi, kaş kemiğinizi, Cupid'in kemerini ve burun köprüsünü vurgulamak için cildinizden bir ton daha aleni bir kapatıcı kullanın.
 4. Elmacık kemiklerinizin altında, çene çizginiz süresince ve şakaklarınızın oyuklarında gölgeler kurmak için cildinizden bir ila iki ton daha koyu olan bir kontur pudrası kullanın.
 5. Yumuşak bir fırça kullanarak bütün makyajınızı karıştırın.

İşte yüzünüzü şekillendirmek için birtakım ipuçları:

 • Makyajınızı yaparken hafifçe, tüylü vuruşlar kullanın.
 • Sert çizgiler oluşmaması için makyajınızı iyice karıştırın.
 • Azca oranda ürünle başlayın ve gerektiği kadar az az artırın.
 • Sizin için en müsait olanı bulana kadar değişik tonlar ve tekniklerle denemeler yapın.

setchip.net'in kurucusu Levent Bayraktar, dijital dünyanın dinamiklerine tutkulu bir merakla adım atan bir isimdir. Bilgisayar mühendisliği alanındaki uzmanlığı ve yıllar süren deneyimiyle, dijital medya ve internetin gücünü keşfetmek için çeşitli projelere imza atmıştır. İçinde bulunduğu teknolojik gelişmeleri yakından takip eden Bayraktar, setchip.net'i kurarak, dijital pazarlama, SEO ve içerik stratejileri gibi konularda bilgi ve deneyimlerini paylaşmayı hedeflemektedir.

 • Toplam 115 Yazı
 • Toplam 0 Yorum
Benzer Yazılar

Couture Chronicles Modern Çağ İçin Bir Moda Tarihi Dersi

İçindekilerII. ModaOrtaçağRönesansBarok DevreRokoko SüreciNeoklasik DevreViktorya SüreciII. ModaIII. Değişik Moda TürleriIV. Moda trendleriV. Iyi mi Modaya Müsait Kalınır?VI. Erkekler İçin Moda İpuçlarıVII. Hanımefendiler için Moda İpuçlarıİşyeri için ModaIX. Hususi Günler için Moda Couture Chronicles: Kendinizi Moda Hikayesine Kaptırmak Moda, devamlı değişen dönemin ruhunu yansıtan, devamlı gelişen bir sanat formudur. Viktorya sürecinin heybetli elbiselerinden 21. yüzyılın minimalist tarzlarına kadar moda daima insanların kendilerini ve toplumsal statülerini anlatım etmelerinin bir yolu olmuştur. Bu yazı, antik hayattaki sade başlangıcından küresel bir sanayi olarak mevcut durumuna kadar modanın tarihini inceleyecek. Değişik moda türlerini, geçmişin ve günümüzün başlıca moda trendlerini ve bütçeyle iyi mi modayı koruyabileceğimizi tartışacağız. II. Moda Modanın zamanı dünyanın en eski uygarlıklarına kadar uzanabilir. Örnek olarak eski Mısır'da kıyafet, toplumsal statüyü ve dini inançları belirtmek için kullanılıyordu. Mısırlı erkekler çoğu zaman uzun, dökümlü elbiseler giyerken, hanımefendiler dar elbiseler giyiyordu. Hem erkekler aynı zamanda hanımefendiler sandalet yahut çıplak ayak giyiyordu. Antik Yunan'da kıyafet hem […]

Modaya Yönelik Odaklanma Kendinize Özel Tarzınızı Tanımlayın ve Trendleri Belirleyin

İçindekilerII. ModaIII. Değişik Moda TürleriIV. Moda trendleriV. Erkekler İçin Moda İpuçlarıVI. Hanımefendiler için Moda İpuçlarıVII. Bütçeyle Iyi mi Modaya Müsait Kalınır?Vücut Tipinize Bakılırsa Iyi mi Giyinmelisiniz?Şahsi Tarzınızı Iyi mi Bulabilirsiniz? Moda kendinizi anlatım etmenin bir yoludur ve imza görünümünüz, kıyafetlerinizi bir araya getirmenin benzersiz yoludur. Trendleri belirlediğinizde yalnızca her insanın yaptığını takip etmiyorsunuz; başkalarının öykünmek etmek isteyeceği kendi tarzınızı yaratıyorsunuz. İmza görünümünüzle trendleri iyi mi belirleyeceğinize dair birkaç ipucu: Kendi kişiliğinize güvenin. Değişik görünümleri denemekten ve sizin için neyin işe yaradığını bulmaktan korkmayın. Risk almaktan korkmayın. Hoşunuza giden bir şey görürseniz, her insanın giydirilmiş olduğu bir şey olmasa bile onu giymekten korkmayın. Kendin ol. Başkalarının yaptıklarını kopyalamayın. Nesnelere kendi tarzınızı katın ve benzersiz bir halde size ilişik bir manzara yaratın. Kendinize has görünümünüzle trendleri belirlemek oldukca keyifli olabilir ve kendinizi anlatım etmenin mükemmel bir yoludur. Bundan dolayı modanızı denemekten ve eğlenmekten korkmayın. Hususiyet Tarif Moda Mevcut kıyafet seçimi, saç, makyaj […]

Sartorial Splendor Zamansız Zarafete Modern Bir Bakış

İçindekilerII. Moda nelerdir?III. modaIV. Değişik moda türleriV.Moda trendleriVI. Moda tahminiVII. Vücut şeklinize gore iyi mi giyinmelisiniz?Bütçeyle iyi mi şık kalınır?IX. Erkekler için moda ipuçları Sartorial Splendor: Modern Giyimin Zarafetini Keşfedin Sartorial ihtişamı, adam giyiminin zarafetini ve zarafetini tarif etmek için kullanılan bir terimdir. Detaylara verilen ehemmiyet, kaliteli malzemeler ve kusursuz terzilikle karakterize edilen bir stildir. Terzilik ihtişamı en pahalı giysileri giymek değil, bedeninize tam oturan ve vücudunuza yakışan giysiler giymektir. Dayanıklı ve uzun ömürlü kumaşları kura çekmek ve hem şık bununla beraber sofistike bir manzara yaratmak için süre ayırmak önemlidir. Gardırobunuza bir miktar terzilik ihtişamı katmak istiyorsanız işte size birkaç ipucu: Bedeninize tam oturan giysileri seçin. Üzerinize tam oturan bir dizi kıyafet ya da gömlek, görünüşünüzde büyük bir ayrım yaratabilir. Kaliteli malzemelere yatırım yapın. Kaliteli malzemeler daha uzun vakit dayanır ve ucuz malzemelerden daha iyi görünür. Kıyafetlerinizi dikmek için süre ayırın. İyi bir terzi, en temel giysileri bile bir milyon […]

0 Yorum

Yorum Yaz

Rastgele