Cosplay Kendi Bilim Kurgu ve Fantazi Kıyafetinizi Yapın

Bilim Kurgu ve Fantaziden Esinlenen Kendin Yap Kıyafet ve Aksesuarlar Bu yazı, kendi bilim kurgu ve fantastik kıyafetlerinizi ve aksesuarlarınızı yapmanız için kapsamlı bir klavuz sunmaktadır. Malzemelerden araçlara, adımlara ve ipuçlarına kadar her şeyi ele alacağız ve ek olarak kalıpları ve malzemeleri bulabileceğiniz bölgelere linkler da sunacağız. İster bir kurultay için kostüm tasarlamak isteyin, talep eder günlük gardırobunuza birazcık inek havası katmak isteyin, aradığınız her şey burada. O halde okumaya devam edin ve esin alın! Bilimkurgu ve fantazi, popüler kültürün en popüler türlerinden ikisidir ve bunun sebebi {hiç de} şaşırtıcı değil. Bu türler reel dünyadan kaçma ve yeni ve coşku verici olasılıkları keşfetme şansı sunuyor. Ek olarak kendinizi ve yaratıcılığınızı anlatım etmenin mükemmel bir yolu olabilirler. Şayet bilimkurgu yahut fantazi hayranıysanız muhtemelen cosplay'e yabancı değilsiniz. Cosplay, bir film, dizi yahut video oyunundan bir karakter şeklinde giyinme sanatıdır. Muayyen bir fandoma olan sevginizi göstermenin mükemmel bir yolu ve bununla birlikte oldukca […]

Cosplay Kendi Bilim Kurgu ve Fantazi Kıyafetinizi Yapın

Bilim Kurgu ve Fantaziden Esinlenen Kendin Yap Giyim ve Aksesuarlar

Bilim Kurgu ve Fantaziden Esinlenen Kendin Yap Kıyafet ve Aksesuarlar

Bu yazı, kendi bilim kurgu ve fantastik kıyafetlerinizi ve aksesuarlarınızı yapmanız için kapsamlı bir klavuz sunmaktadır.

Malzemelerden araçlara, adımlara ve ipuçlarına kadar her şeyi ele alacağız ve ek olarak kalıpları ve malzemeleri bulabileceğiniz bölgelere linkler da sunacağız.

İster bir kurultay için kostüm tasarlamak isteyin, talep eder günlük gardırobunuza birazcık inek havası katmak isteyin, aradığınız her şey burada.

O halde okumaya devam edin ve esin alın!

Bilim Kurgu ve Fantaziden Esinlenen Kendin Yap Giyim ve Aksesuarlar

Bilimkurgu ve fantazi, popüler kültürün en popüler türlerinden ikisidir ve bunun sebebi {hiç de} şaşırtıcı değil.

Bu türler reel dünyadan kaçma ve yeni ve coşku verici olasılıkları keşfetme şansı sunuyor.

Ek olarak kendinizi ve yaratıcılığınızı anlatım etmenin mükemmel bir yolu olabilirler.

Şayet bilimkurgu yahut fantazi hayranıysanız muhtemelen cosplay'e yabancı değilsiniz.

Cosplay, bir film, dizi yahut video oyunundan bir karakter şeklinde giyinme sanatıdır.

Muayyen bir fandoma olan sevginizi göstermenin mükemmel bir yolu ve bununla birlikte oldukca keyifli.

Peki ya evvelde hazırlanmış bir kostüm satın almak istemezseniz?

Peki ya kendi benzersiz ve türünün tek örneği kostümünüzü yaratmak istiyorsanız?

Bu kılavuzun devreye girmiş olduğu yer burasıdır.

Sıradan kostümlerden detaylı cosplay'lere kadar kendi bilim kurgu ve fantastik kıyafetlerinizi ve aksesuarlarınızı iyi mi yapacağınızı göstereceğiz.

İster yeni başlamış olan talep eder deneyimli bir cosplayer olun, bu kılavuzu faydalı bulacağınızı umuyoruz.

II. Malzemeler ve araçlar

Kendi bilimkurgu ve fantastik elbise ve aksesuarlarınızı yapmanın ilk adımı lüzumlu malzemeleri ve araçları toplamaktır.

İhtiyaç duyacağınız spesifik materyaller ve araçlar, üstünde çalıştığınız projeye bağlı olarak değişecektir sadece temel bilgilerden bazıları şunlardır:

 • Kumaş
 • İplik
 • Dikiş makinesi
 • Ütü
 • Isıya dayanıklı kumaş yapıştırıcısı
 • Köpük
 • Eva köpük
 • Zanaat köpüğü
 • PVC boru
 • El işi çubukları
 • Sıcak tutkal tabancası
 • Epoksi yapıştırıcı
 • Boyamak
 • Vernik
 • Dekoratif kaplama
 • Kıymetli taşlar
 • Düğmeler
 • Kurdele

Muayyen projeler için dremel cihazı yahut havya şeklinde birtakım hususi aletlere de ihtiyacınız olabilir.

Bütün malzemelerinizi ve aletlerinizi aldıktan sonrasında kostümünüzü oluşturmaya hazırsınız!

Bilim Kurgu ve Fantaziden Esinlenen Kendin Yap Giyim ve Aksesuarlar

III. Adımlar

Kendi bilimkurgu ve fantastik kıyafetlerinizi ve aksesuarlarınızı yapma adımları, üstünde çalıştığınız projeye bağlı olarak değişecektir sadece izlenecek birtakım genel adımlar şunlardır:

 1. Bir tasavvur seçin.
 2. Malzemelerinizi ve araçlarınızı toplayın.
 3. Kumaş parçalarınızı emin.
 4. Parçalarınızı beraber dikin.
 5. Boya, kıymetli taşlar yahut düğmeler şeklinde son rötuşları ilave edin.
Okuyun  Kağıt Fenerler Karanlıkta Bir Işık

Normal olarak kostüm yapmanın birçok değişik yolu vardır ve bu adımları projenize uyacak halde ayarlamanız gerekebilir.

Sadece bu genel adımları izlerseniz, kendi benzersiz ve olağanüstü bilimkurgu ve fantastik kostümünüzü yaratma yolunda ilerleyeceksiniz.

Bilim Kurgu ve Fantaziden Esinlenen Kendin Yap Giyim ve Aksesuarlar

IV. Ipuçları ve Püf noktaları

İşte birkaç ipucu

Hususiyet Yanıt
DIY kıyafet Kendi bilimkurgu ve fantastik elbise ve aksesuarlarınızı iyi mi yapabilirsiniz?
Bilimkurgu Kostümler, aksesuarlar ve takılar şeklinde kendi bilim kurgu kıyafetlerinizi ve aksesuarlarınızı iyi mi yaratacağınıza dair bilgiler
Düşlem Kostümler, aksesuarlar ve takılar şeklinde kendi düşlem kıyafetlerinizi ve aksesuarlarınızı iyi mi yaratacağınıza dair bilgiler
Aksesuarlar Kostümler, aksesuarlar ve takılar şeklinde kendi bilimkurgu ve fantastik aksesuarlarınızı iyi mi yaratacağınıza dair bilgiler
Kostüm oyunu Kendi bilimkurgu ve fantastik cosplay kostümlerinizi iyi mi yaratacağınıza dair bilgiler

Bilim Kurgu ve Fantaziden Esinlenen Kendin Yap Giyim ve Aksesuarlar

II. Malzemeler ve araçlar

İhtiyacınız olan malzemeler ve araçlar, yapmış olduğunuz projeye bağlı olarak değişecektir sadece gerekseme duyabileceğiniz birtakım temel malzemeler şunlardır:

 • Kumaş
 • Dikiş makinesi ve iplik
 • Kavramlar (düğmeler, fermuarlar ve çıtçıtlar şeklinde)
 • El işi malzemeleri (boya, yapıştırıcı ve parıltı şeklinde)
 • Aksesuarlar (silahlar, zırhlar ve mücevherler şeklinde)

Ek olarak projeniz için muayyen desenler yahut şablonlar satın almanız gerekebilir. Bunlar internette yahut el sanatları mağazalarında bulunabilir.

III. Adımlar

Bu bölüm size kendi bilim kurgu ve fantastik kıyafetlerinizi ve aksesuarlarınızı iyi mi yaratacağınıza dair adım adım talimatlar elde edecektir.

1. Bir tasavvur yahut proje seçin. Aralarından seçim yapabileceğiniz birçok değişik bilim kurgu ve fantastik elbise ve aksesuar projesi var. Filmlerden, TV şovlarından, kitaplardan, video oyunlarından ve hatta kendi hayal gücünüzden esin alabilirsiniz.

2. Malzemelerinizi ve araçlarınızı toplayın. Bir proje seçtikten sonrasında lüzumlu malzemeleri ve araçları toplamanız gerekecektir. Bu kumaş, iplik, iğneler, yapıştırıcı, makas ve öteki malzemeleri içerebilir.

3. Malzemelerinizi hazırlayın. Dikişe yahut işçiliğe başlamadan ilkin malzemelerinizi hazırlamanız gerekecektir. Bu, kumaş parçalarını kesmeyi, desenleri takip etmeyi yahut araç-gereç toplamayı içerebilir.

4. Projenizi dikin yahut işleyin. Bu işin keyifli bölümü! Malzemelerinizi hazırladıktan sonrasında projenizi dikmeye yahut işçiliğine başlayabilirsiniz. Deseninizdeki yahut öğreticinizdeki talimatları dikkatlice izleyin ve çabuk etmeyin.

5. Son rötuşları ilave edin. Projeniz bittiğinde birtakım son rötuşlar eklemek isteyebilirsiniz. Bu, düğmeler, boncuklar yahut dantel şeklinde detayların eklenmesini içerebilir.

6. Yeni eserinizin keyfini çıkarın! Projeniz tamamlandıktan sonrasında giymenin yahut kullanmanın tadını çıkarabilirsiniz. Yaratıcılığınızı arkadaşlarınızla ve ailenizle paylaşın ve becerilerinizi sergileyin.

IV. Ipuçları ve Püf noktaları

Kendi bilim kurgu ve fantastik kıyafetlerinizi ve aksesuarlarınızı yaratmanız için birtakım ipuçları ve püf noktaları:

 • Kostümlerinizi ve aksesuarlarınızı kurmak için geri dönüştürülmüş malzemeleri ve buluntu nesneleri kullanın. Bu, paradan tutum etmenize ve benzersiz parçalar yaratmanıza destek olabilir.
 • Yaratıcı olun ve değişik araç-gereç ve teknikleri kontrol edin. Mevzu bilimkurgu ve fantastik elbise ve aksesuarlar yaratmaya ulaşınca hiç bir kaide yoktur, o yüzden hayal gücünüzü özgür bırakın.
 • Çabuk etmeyin ve hata yapmaktan korkmayın. Öğrenmenin en iyi yolu yaparak geçirmektir, bundan dolayı ilk birkaç projeniz muhteşem sonuçlanmazsa cesaretiniz kırılmasın.
 • Çalışmanızı başkalarıyla paylaşın! Cosplay toplumu esin ve yardımcı bulmak için mükemmel bir yerdir.
Okuyun  DIY Ahşap Kaseler Nasıl Yapılır

V. Emniyet önlemleri

Kendin Yap bilim kurgu ve fantastik elbise ve takıları yaparken kendinizi yaralanmalardan korumak için tedbir almanız önemlidir. İşte birkaç ipucu:

Keskin aletleri dikkatli kullanın. Keserken yahut dikerken, ellerinizi korumak için keskin aletler kullandığınızdan ve eldiven giydiğinizden güvenli olun.
Çevrenizden haberdar olmak. Sıcak tutkal yahut öteki yanıcı malzemelerle çalışırken, iyi havalandırılmış bir alanda ve aleni ateşten uzakta çalıştığınızdan güvenli olun.
Müsait emniyet donanımı giyinin. Elektrikli aletlerle çalışırken koruyucu gözlük ve öteki müsait teçhizatı taktığınızdan güvenli olun.
Kendinizi aşırı yormamaya dikkat edin. Büyük bir proje üstünde çalışırken yorgunluğu önlemek için gerektiği kadar ara verin.

6. Kendin Yap bilim kurgu ve fantastik elbise ve aksesuar projeleri

İşte deneyebileceğiniz birtakım Kendin Yap bilim kurgu ve fantastik elbise ve aksesuar projeleri:

 • Çarşaftan Jedi bornozu yapın
 • Kartondan bir Yıldız Wars fırtına askeri kaskı yaratın
 • İkinci el mağaza elbisesinden ortaçağ elbisesi dikin
 • El işi köpüğünden bir çift elf kulağı yapın
 • PVC borudan bir ejderha asası inşa edin

VII. Sarf malzemeleri nerede bulunur?

Kendin Yap bilim kurgu ve fantastik kıyafet ve aksesuar projeleriniz için araç-gereç bulma hikayesinde birtakım kaynaklar:

 • Çevrimiçi perakendeciler: Muhtelif bilim kurgu ve fantastik kıyafet ve aksesuar malzemeleri satan oldukca sayıda çevrimiçi perakendeci vardır. Birtakım popüler seçenekler içinde Amazon, Etsy ve eBay bulunur.
 • El işi mağazaları: Michaels ve Hobby Lobby şeklinde el sanatları mağazalarında çoğu zaman muhtelif bilim kurgu ve fantastik elbise ve aksesuar malzemeleri bulunur.
 • Kumaş mağazaları: Joann's ve Fabricland şeklinde kumaş mağazalarında çoğu zaman bilim kurgu ve fantastik elbise ve aksesuarlar kurmak için kullanılabilecek muhtelif kumaşlar bulunur.
 • İkinci el mağazalar: İkinci el mağazalar, DIY projeleriniz için benzersiz ve müsait fiyatlı malzemeler bulmak için mükemmel bir kaynak olabilir.
 • Çevrimiçi pazarlar: Craigslist ve Feysbuk Marketplace şeklinde çevrimiçi pazarlar, kullanılmış bilim kurgu ve fantastik kıyafet ve aksesuar malzemelerini bulmanın mükemmel bir yolu olabilir.

Kendin Yap bilim kurgu ve fantastik elbise ve aksesuar projeleri

Bu kısımda oluşturabileceğiniz Kendin Yap bilim kurgu ve fantastik elbise ve aksesuar projelerinin bir sıralaması bulunmaktadır. Projeler başlangıç ​​seviyesinden ileri seviyeye kadar güçlük derecesine haizdir, dolayısıyla hepimiz için bir şeyler vardır.

Kendin Yap bilim kurgu ve fantastik kıyafet ve aksesuar projelerinden birkaç misal:

 • Bir Jedi cübbesi
 • Bir Sith cübbesi
 • Bir Star Filosu üniforması
 • Bir Klingon üniforması
 • Bir Wonder Woman kostümü
 • Bir Batman kostümü
 • Bir Süpermen kostümü
 • Bir Harry Potter kostümü
 • Bir Hermione Granger kostümü

Daha çok esinlenmek için aşağıdaki internet sayfalarına göz atabilirsiniz:

IX. Ilham

Kendin Yap bilim kurgu ve fantastik kıyafet ve aksesuar projeleri için birtakım fikirler:

 • En sevdiğiniz filmlerden, TV şovlarından yahut video oyunlarından kostümler
 • En sevdiğiniz bilim kurgu ve fantastik filmlerin, TV şovlarının yahut video oyunlarının kopyalarını sahneleyin
 • En sevdiğiniz bilimkurgu ve fantastik kitaplardan, filmlerden, TV şovlarından yahut video oyunlarından esin alan takılar
 • Şapka, kemer ve bot şeklinde kostüm takıları
 • Günlük kullanımda kullanılabilecek DIY elbise ve aksesuarlar
Okuyun  Kendin Yap Sanattan Esinlenen Moda Yoluyla Kendinizi İfade Edin

Daha çok esinlenmek için aşağıdaki kaynaklara göz atabilirsiniz:

 • Pinterest'te
 • instagram
 • Youtube
 • Cosplay internet sayfaları
 • Bilimkurgu ve fantastik kongreler

S1: Kendin Yap bilimkurgu ve fantastik elbise ve aksesuarların yapımında kullanılan birtakım yaygın araç-gereç ve araçlar nedir?

Yanıt 1: Kendin Yap bilimkurgu ve fantastik elbise ve aksesuarların yapımında kullanılan birtakım yaygın araç-gereç ve araçlar şunlardır:

 • Deri, vinil, yapay kürk ve spandeks şeklinde kumaşlar
 • Plastik boru, köpük ve metal şeklinde aksesuarlar
 • Dikiş makineleri, sıcak tutkal tabancaları ve zımpara makineleri şeklinde aletler

S2: Kendin Yap bilim kurgu ve fantastik elbise ve aksesuar yapımına ait birtakım ipuçları ve püf noktaları nedir?

Cevap2: Kendin Yap bilimkurgu ve fantastik elbise ve aksesuar yapımına yönelik birtakım ipuçları ve püf noktaları şunlardır:

 • Dikiş yahut işçiliğe aşina değilseniz bir desen yahut öğretici kullanın.
 • Çabuk etmeyin ve sabırlı olun.
 • Eğlenin ve değişik araç-gereç ve teknikleri kontrol edin.

S3: Kendin Yap bilim kurgu ve fantastik elbise ve takıları yaparken katılması ihtiyaç duyulan birtakım emniyet önlemleri nedir?

Cevap3: Kendin Yap bilimkurgu ve fantastik elbise ve takıları yaparken katılması ihtiyaç duyulan birtakım emniyet önlemleri şunlardır:

 • Keskin aletleri dikkatli kullanın ve eldiven ve gözlük şeklinde koruyucu kıyafetler kullanın.
 • Sıcak tutkal ve elektrikli aletler şeklinde muayyen malzemelerle çalışmanın potansiyel tehlikelerinin bilincinde olun.
 • Kullandığınız desen yahut öğreticilerdeki talimatları izleyin.

setchip.net'in kurucusu Levent Bayraktar, dijital dünyanın dinamiklerine tutkulu bir merakla adım atan bir isimdir. Bilgisayar mühendisliği alanındaki uzmanlığı ve yıllar süren deneyimiyle, dijital medya ve internetin gücünü keşfetmek için çeşitli projelere imza atmıştır. İçinde bulunduğu teknolojik gelişmeleri yakından takip eden Bayraktar, setchip.net'i kurarak, dijital pazarlama, SEO ve içerik stratejileri gibi konularda bilgi ve deneyimlerini paylaşmayı hedeflemektedir.

 • Toplam 115 Yazı
 • Toplam 0 Yorum
Benzer Yazılar

Brunch Tarifleri Güne Başlamanın 10 Lezzetli Yolu

İçindekilerII. Brunch Tarifi TürleriIII. Brunch Tarifleri İçin MalzemelerIV. Brunch Tarifleri için EkipmanlarV. Brunch Tarifleri Yapma AdımlarıVI. Brunch Tarifleri Yapmanın İpuçlarıVII. Brunch Tariflerinde Problem Yok etmeBrunch Tariflerinin Sağlığa YararlarıIX. Popüler Brunch Tarifleri (*10*)Brunch için Mutfak El Sanatları: Sabah Yiyeceklerini Zevklendiren Brunch, çoğu zaman kahvaltı ile öğle yemeği içinde yenen bir yemektir ve çoğu zaman tatlı ve tuzlu yemeklerin bir kombinasyonunu ihtiva eder. İnsanların güne başlamadan ilkin kolay bir yemeğin tadını çıkarmasına imkan yakınından hafta sonu sabahları için popüler bir yemektir. Pek oldukça değişik türde brunch tarifi vardır ve her insanın damak tadına müsait bir şeyler bulabilirsiniz. Birtakım popüler brunch yiyecekleri içinde yumurta benedict, krep, waffle, Fransız usulü tost ve meyve salatası yer alır. Sabah öğünlerinizi yükseltmek istiyorsanız yapabileceğiniz birkaç şey var. Ilk olarak kaliteli malzemeler kullanın. Bu, yemeklerinizin lezzetinde büyük bir ayrım yaratacaktır. İkincisi, çabuk etmeyin ve yemeğinizi müsait biçimde pişirin. Periyodu aceleye getirmek, muhteşem olmayan bir yemekle neticelenecektir. En son […]

Büyükanne ve Büyükbaba Günü'nde Sevecekleri 10 Kendin Yap Hediyesi

İçindekilerII. Büyükanne ve Büyükbabalar için 10 Kendin Yap Armağan FikirleriIII. Kendin Yap Hediyeler Yapmanın İpuçlarıIV. Kendin Yap Hediyeler Iyi mi Paketlenir?V. Kendin Yap Hediyeler İçin Malzemeler Nerede Bulunur?VI. Büyükanne ve Büyükbabalar için Bütçe Dostu Kendin Yap HediyelerVII. Büyükanne ve Büyükbabalar için Rahat Kendin Yap ArmağanlarıBüyükanne ve Büyükbabalar için Son Dakika Kendin Yap ArmağanlarıIX. Büyükanne ve Büyükbabalar için Benzersiz Kendin Yap HediyelerBüyükanne ve Büyükbabalar için 10 Kendin Yap Armağan FikirleriKendin Yap Hediyeler Yapmanın İpuçlarıKendin Yap Hediyeler Iyi mi Paketlenir?Kendin Yap Hediyeler İçin Malzemeler Nerede Bulunur?Büyükanne ve Büyükbabalar için Bütçe Dostu Kendin Yap HediyelerS: Nerede (*10*) Hususiyet Yanıt Büyükanne ve büyükbabalar için DIY hediyeler Büyükanne ve Büyükbabalar için 10 Kendin Yap Armağan Fikirleri Büyükanne ve büyükbabalar için hediyeler Kendin Yap Hediyeler Yapmanın İpuçları Büyükanne ve büyükbabalar günü Kendin Yap Hediyeler Iyi mi Paketlenir? Büyükanne ve büyükbabalar için ev yapımı hediyeler Kendin Yap Hediyeler İçin Malzemeler Nerede Bulunur? Büyükanne ve büyükbabalar için el […]

Kendin Yap Sanattan Esinlenen Moda Yoluyla Kendinizi İfade Edin

İçindekilerII. Sanat Akımları ve Modaya TesirleriIII. Sanat Akımlarından Esinlenen Kendin Yap Kıyafet ve AksesuarlarIV. Kendin Yap Projeniz için Doğru Sanat Hareketini Iyi mi Seçersiniz?VI. Sanat Akımlarından Esinlenerek Kendin Yap Elbise ve Aksesuarlar Kurmak İçin Adım Adım TalimatlarVII. Kendin Yap Projenizin Öne Çıkmasını Sağlayacak İpuçlarıKendin Yap Projeniz için Nereden İlham Bulabilirsiniz?Malum SorularSorular II. Sanat Akımları ve Modaya TesirleriIII. Sanat Akımlarından Esinlenen Kendin Yap Kıyafet ve AksesuarlarIV. Kendin Yap Projeniz için Doğru Sanat Hareketini Iyi mi Seçersiniz?V. İhtiyacınız Olacak Malzemeler ve AraçlarVI. Sanat Akımlarından Esinlenerek Kendin Yap Elbise ve Aksesuarlar Kurmak İçin Adım Adım TalimatlarVII. Kendin Yap Projenizin Öne Çıkmasını Sağlayacak İpuçlarıVIII. Kendin Yap Projeniz için Nereden İlham Bulabilirsiniz?Malum SorularX. Sanat hareketi Moda Aksesuarlar DIY Kıyafet DIY Takıları Soyut Dışavurumculuk Yürekli renkler, jestsel fırça darbeleri Küpeler, kolyeler, eşarplar Boya sıçramış kot pantolon ve tişörtler Boya fırçası küpeleri, kolyeler, eşarplar Art Nouveau Akan çizgiler, doğal şekiller Broşlar, saç tokaları, saç bantları Elbiseler, etekler, […]

0 Yorum

Yorum Yaz

Rastgele