Kendin Yap Sanattan Esinlenen Moda Yoluyla Kendinizi İfade Edin

II. Sanat Akımları ve Modaya TesirleriIII. Sanat Akımlarından Esinlenen Kendin Yap Kıyafet ve AksesuarlarIV. Kendin Yap Projeniz için Doğru Sanat Hareketini Iyi mi Seçersiniz?V. İhtiyacınız Olacak Malzemeler ve AraçlarVI. Sanat Akımlarından Esinlenerek Kendin Yap Elbise ve Aksesuarlar Kurmak İçin Adım Adım TalimatlarVII. Kendin Yap Projenizin Öne Çıkmasını Sağlayacak İpuçlarıVIII. Kendin Yap Projeniz için Nereden İlham Bulabilirsiniz?Malum SorularX. Sanat hareketi Moda Aksesuarlar DIY Kıyafet DIY Takıları Soyut Dışavurumculuk Yürekli renkler, jestsel fırça darbeleri Küpeler, kolyeler, eşarplar Boya sıçramış kot pantolon ve tişörtler Boya fırçası küpeleri, kolyeler, eşarplar Art Nouveau Akan çizgiler, doğal şekiller Broşlar, saç tokaları, saç bantları Elbiseler, etekler, bluzlar Kolyeler, bilezikler, yüzükler Pop sanat Parlak renkler, yürekli grafikler Güneş gözlüğü, çanta, kundura Tişörtler, sweatshirtler, şapkalar Bez çantalar, güneş gözlükleri, telefon kılıfları Minimalizm Bayağı çizgiler, etkisiz renkler Kemerler, cüzdanlar, saatler Tank üstleri, elbiseler, tulumlar Çantalar, cüzdanlar, saatler Sürrealizm Olağandışı yan yana gelmeler, rüya benzer biçimde sahneler Küpeler, kolyeler, yüzükler Üstler, […]

Kendin Yap Sanattan Esinlenen Moda Yoluyla Kendinizi İfade Edin

Sanat Akımlarından Esinlenen Kendin Yap Giyim ve Aksesuarlar

II. Sanat Akımları ve Modaya Tesirleri
III. Sanat Akımlarından Esinlenen Kendin Yap Kıyafet ve Aksesuarlar
IV. Kendin Yap Projeniz için Doğru Sanat Hareketini Iyi mi Seçersiniz?
V. İhtiyacınız Olacak Malzemeler ve Araçlar
VI. Sanat Akımlarından Esinlenerek Kendin Yap Elbise ve Aksesuarlar Kurmak İçin Adım Adım Talimatlar
VII. Kendin Yap Projenizin Öne Çıkmasını Sağlayacak İpuçları
VIII. Kendin Yap Projeniz için Nereden İlham Bulabilirsiniz?
Malum Sorular
X.

Sanat hareketi Moda Aksesuarlar DIY Kıyafet DIY Takıları
Soyut Dışavurumculuk Yürekli renkler, jestsel fırça darbeleri Küpeler, kolyeler, eşarplar Boya sıçramış kot pantolon ve tişörtler Boya fırçası küpeleri, kolyeler, eşarplar
Art Nouveau Akan çizgiler, doğal şekiller Broşlar, saç tokaları, saç bantları Elbiseler, etekler, bluzlar Kolyeler, bilezikler, yüzükler
Pop sanat Parlak renkler, yürekli grafikler Güneş gözlüğü, çanta, kundura Tişörtler, sweatshirtler, şapkalar Bez çantalar, güneş gözlükleri, telefon kılıfları
Minimalizm Bayağı çizgiler, etkisiz renkler Kemerler, cüzdanlar, saatler Tank üstleri, elbiseler, tulumlar Çantalar, cüzdanlar, saatler
Sürrealizm Olağandışı yan yana gelmeler, rüya benzer biçimde sahneler Küpeler, kolyeler, yüzükler Üstler, elbiseler, etekler Kolyeler, küpeler, yüzükler

Sanat Akımlarından Esinlenen Kendin Yap Giyim ve Aksesuarlar

II. Sanat Akımları ve Modaya Tesirleri

Art Deco'nun yürekli renklerinden ve geometrik yöntemlerinden hippi hareketinin akıcı silüetlerine ve organik kumaşlarına kadar sanat akımlarının moda üstünde derin bir tesiri oldu. Her sanat akımının kendine has bir estetiği vardır ve bu, kendi yarattığı elbise ve aksesuarlara da yansır.

Bu kısımda en etken sanat akımlarından bazılarının moda üstündeki tesirini inceleyeceğiz. Her hareketin temel özelliklerini ve bu özelliklerin elbise ve aksesuarlara iyi mi dönüştürüldüğünü tartışacağız.

III. Sanat Akımlarından Esinlenen Kendin Yap Kıyafet ve Aksesuarlar

Sanat hareketlerinden esin alan DIY kıyafet ve aksesuarlar, yaratıcılığınızı ve bireyselliğinizi anlatım etmenin mükemmel bir yoludur. Rönesans'ın klasik tarzlarından 20. yüzyılın daha avangard hareketlerine kadar muhtelif sanat hareketlerinden esin alabilirsiniz.

Sanat akımlarından esin alan DIY elbise ve aksesuarlar yaratırken, esin aldığınız hareketin genel estetiğini akılda tutmak önemlidir. Örnek olarak Art Nouveau akımından esin alan giysiler yaratıyorsanız akıcı çizgiler ve doğal şekiller kullanmak isteyeceksiniz.

Ek olarak muayyen renkleri, desenleri yahut dokuları kullanarak sanat akımlarının unsurlarını Kendin Yap projelerinize dahil edebilirsiniz. Örnek olarak Pop Art akımından esin alan aksesuarlar üretiyorsanız parlak renkler ve yürekli grafikler kullanabilirsiniz.

Hangi sanat hareketinden esin almayı seçerseniz seçin, benzersiz ve şık Kendin Yap elbise ve takıları yaratmak için ebedi olanaklar vardır. Hal böyle olunca yaratıcı olun ve eğlenin!

Okuyun  Cosplay Kendi Bilim Kurgu ve Fantazi Kıyafetinizi Yapın

Sanat Akımlarından Esinlenen Kendin Yap Giyim ve Aksesuarlar

IV. Kendin Yap Projeniz için Doğru Sanat Hareketini Iyi mi Seçersiniz?

Kendin Yap projenize esin verecek bir sanat hareketi seçerken aşağıdaki faktörleri dikkate almak önemlidir:

 • Şahsi tarzınız
 • Elinizde bulunan araç-gereç ve araçlar
 • Projeyi tamamlamak için ihtiyaç duyulan vakit ve bütçe

Bu faktörleri göz önünde bulundurduktan sonrasında seçeneklerinizi daraltmaya başlayabilirsiniz. Kendin Yap projeniz için doğru sanat hareketini seçmenize destek olacak birkaç ipucu:

 • Tamamlanması basit bir proje arıyorsanız Kübizm yahut Minimalizm benzer biçimde sıradan, geometrik şekilleriyle malum bir sanat akımını tercih etmek isteyebilirsiniz.
 • Daha sıkıntılı bir proje arıyorsanız Art Nouveau yahut Art Deco benzer biçimde karmaşa, girift tasarımlarıyla malum bir sanat akımını tercih etmek isteyebilirsiniz.
 • Bütçe dostu bir proje arıyorsanız Pop Art yahut Sokak Sanatı benzer biçimde ucuz malzemelerin kullanıldığı bir sanat akımını tercih etmek isteyebilirsiniz.
 • Tamamlanması uzun vakit alacak bir proje arıyorsanız Rönesans fotoğraf sanatı yahut Rokoko mobilyaları benzer biçimde ayrıntılı, vakit alıcı teknikleriyle malum bir sanat akımını tercih etmek isteyebilirsiniz.

Bir sanat akımı seçtikten sonrasında projenizi tamamlamak için gerekseme duyacağınız araç-gereç ve araçları toplamaya başlayabilirsiniz. Kumaş, boya ve boncuk benzer biçimde gerekseme duyduğunuz malzemelerin çoğunu yöresel el sanatları mağazasında bulabilirsiniz. Ek olarak dikiş makinesi yahut sıcaklık tabancası benzer biçimde birtakım hususi aletler de satın almanız gerekebilir.

Malzemelerinizi ve araçlarınızı topladıktan sonrasında DIY projenizi meydana getirmeye başlayabilirsiniz. Seçtiğiniz sanat hareketinin talimatlarını olası olduğunca yakından takip ettiğinizden güvenli olun. Iyi mi ilerleyeceğinizden güvenli değilseniz, çevrimiçi olarak birçok faydalı öğrenim bulabilirsiniz.

Kendin Yap projenizi tamamladığınızda, çalışmanıza hayranlıkla bakmak için birazcık vakit ayırdığınızdan güvenli olun. Projenizi evinizde yahut ofisinizde sergileyebilir yahut hususi birine armağan edebilirsiniz.

Kendin Yap kıyafet ve aksesuar projeniz için gerekseme duyacağınız araç-gereç ve araçlar, esin aldığınız sanat akımına nazaran değişecektir. Sadece gerekseme duyabileceğiniz birtakım genel materyaller ve araçlar şunlardır:

 • Kumaş
 • Dikiş makinesi
 • İplik
 • Düğmeler
 • Fermuar
 • Kurdele
 • Terzilik iğneleri
 • İğne
 • Makas

Projeniz için aşağıdakiler benzer biçimde birtakım hususi araçlara da ihtiyacınız olabilir:

 • Akrilik boya
 • Boya fırçaları
 • Gesso
 • Şablonlar
 • Köpük fırçaları
 • Vinil yapıştırıcı
 • Mod Podge'u

Bütün malzemelerinizi ve araçlarınızı topladıktan sonrasında DIY projenize başlayabilirsiniz!

Sanat Akımlarından Esinlenen Kendin Yap Giyim ve Aksesuarlar

VI. Sanat Akımlarından Esinlenerek Kendin Yap Elbise ve Aksesuarlar Kurmak İçin Adım Adım Talimatlar

Sanat hareketlerinden esin alan Kendin Yap giysiler ve aksesuarlar kurmak için adım adım talimatlar:

 1. İlgilendiğiniz ve size esin veren bir sanat akımı seçin.
 2. Sanat hareketini araştırın ve zamanı, özellikleri ve mühim figürleri hakkındaki daha çok informasyon edinin.
 3. Hareketin sanat görsellerine bakarak, hareket hakkındaki informasyon sahibi olan kişilerle konuşarak ve hareket hakkındaki informasyon sahibi olan kişilerle konuşarak projeniz için esin toplayın.
 4. Ne tür bir elbise yahut aksesuar yaratmak istediğinize karar verin.
 5. Projeniz için gerekseme duyacağınız malzemeleri ve araçları seçin.
 6. Kendin Yap projenizi kurmak için aşağıdaki adımları izleyin:
  1. Tasarımınızı kağıda çizin.
  2. Kumaş parçalarınızı kararlı.
  3. Parçalarınızı beraber dikin.
  4. Herhangi bir süsleme yahut son rötuş ilave edin.
 7. Yeni DIY kıyafetinizin yahut aksesuarınızın keyfini çıkarın!
Okuyun  Tüm Beceri Seviyeleri için 50+ Kağıt El İşi

Sanat Akımlarından Esinlenen Kendin Yap Giyim ve Aksesuarlar

VII. Kendin Yap Projenizin Öne Çıkmasını Sağlayacak İpuçları

İşte DIY projenizin öne çıkmasını sağlayacak birkaç ipucu:

 • Tarzınıza ve karakterinize müsait bir sanat akımı seçin.
 • Yüksek kaliteli malzemeler ve inşaat teknikleri kullanın.
 • Projeye kendi şahsi dokunuşlarınızı ilave edin.
 • Yaratıcı olun ve değişik fikirleri kontrol edin.
 • Hata yapmaktan korkmayın.

Birazcık yaratıcılık ve çabayla hem şık bununla birlikte benzersiz bir DIY kıyafet yahut aksesuar projesi yaratabilirsiniz.

Kendin Yap Projeniz için Nereden İlham Bulabilirsiniz?

Sanat akımlarından esin alan Kendin Yap projeniz için esin bulabileceğiniz pek oldukça yer var. İşte birkaç tavsiye:

 • Müzeler ve sanat galerileri
 • Çevrimiçi sanat galerileri ve internet sayfaları
 • Sanat zamanı ve sanat akımları ile alakalı kitaplar
 • Dergiler ve gazeteler
 • Toplumsal medya

İlham ararken değişik düşünce ve tarzlara aleni olmak önemlidir. Yeni şeyler denemekten ve denemekten korkmayın. En mühim şey eğlenmek ve gurur duyacağınız bir şey yaratmaktır.

Malum Sorular

Sual: Kendin Yap kıyafet ve aksesuarlarına esin kaynağı olarak kullanılan en popüler sanat akımlarından bazıları nedir?

C: Kendin Yap kıyafet ve aksesuarlarına esin kaynağı olarak kullanılan en popüler sanat hareketlerinden bazıları şunlardır:

 • Soyut Dışavurumculuk
 • Art Nouveau
 • Pop sanat
 • Sürrealizm
 • Dadaizm

S: Sanat akımlarından esin alan Kendin Yap elbise ve takıları yaratmak için hangi araç-gereç ve araçlara ihtiyacım var?

C: Sanat akımlarından esin alan Kendin Yap giysiler ve aksesuarlar yaratmak için gerekseme duyacağınız araç-gereç ve araçlar, üstünde çalıştığınız projeye bağlı olarak değişecektir. Sadece en yaygın araç-gereç ve araçlardan bazıları şunlardır:

 • Kumaş
 • İplik
 • Dikiş makinesi
 • Makas
 • Ütü

S: Kendin Yap projemin öne çıkmasını sağlayacak birtakım ipuçları nedir?

C: Kendin Yap projenizin öne çıkmasını sağlayacak birtakım ipuçları:

 • İlhamınız olarak benzersiz bir sanat hareketi seçin.
 • Parlak renkler ve yürekli desenler kullanın.
 • Dantel, boncuk yahut payetler benzer biçimde ilgi çekici teferruat ilave edin.
 • Yaratıcı olun ve kontrol edin!

S: Kendin Yap projem için nereden esin bulabilirim?

C: Kendin Yap projeniz için esin alabileceğiniz pek oldukça yer var, örnek olarak:

 • Sanat müzeleri
 • Çevrimiçi galeriler
 • Moda dergileri
 • Pinterest'te
 • Youtube

S: Sanat akımlarından esinlenerek DIY elbise ve aksesuar yaratma becerisine haiz olup olmadığımdan güvenli değilim. Ne yapmalıyım?

C: Sanat akımlarından esin alan Kendin Yap elbise ve aksesuar yaratma becerisine haiz olup olmadığınızdan güvenli değilseniz yapabileceğiniz birkaç şey var:

 • Bir dikiş kursuna yahut atölyesine katılın.
 • Çevrimiçi eğitimleri izleyin.
 • Kendin Yap kıyafet ve aksesuarlarla alakalı kitap ve yazıları okuyunuz.
 • Ergonomik yapın, ergonomik yapın, ergonomik yapın!

S: Bir hata yapmaktan endişeleniyorum. Ne yapmalıyım?

C: Hepimiz hata yapar! Mühim olan hatalarınızdan ders çıkarıp yolunuza devam etmektir. Hatalarla baş etmek için işte birkaç ipucu:

 • Yardım istemekten korkmayın.
 • Vazgeçme.
 • Hataların öğrenme periyodunun bir parçası bulunduğunu ihmal etmeyin.
Okuyun  Rustik Ahşap İşleme Eviniz için Zamansız Bir Klasik

Sanat akımlarının moda üstünde uzun ve kalıcı bir tesiri olmuştur. Art Deco'nun yürekli renklerinden ve geometrik yöntemlerinden Art Nouveau'nun akıcı silüetlerine ve doğal şekillerine kadar sanat hareketleri, tasarımcılara hem güzel bununla birlikte etkisinde bırakan giysiler ve aksesuarlar yaratma hikayesinde esin verdi.

Şahsi tarzınızı anlatım etmenin benzersiz bir yolunu arıyorsanız, bir sanat hareketinden esinlenerek kendi DIY kıyafetlerinizi ve aksesuarlarınızı yaratmayı düşünebilirsiniz. Bu, değişik renkler, şekiller ve dokularla denemeler yapmanıza imkan tanıdıkları olan keyifli ve ödüllendirici bir proje olabilir.

Bu klavuz, sanat akımlarından esin alan kendi DIY kıyafetlerinizi ve aksesuarlarınızı yaratmak için bilmenizde fayda olacak her şeyi size elde edecektir. Modayı etkileyen değişik sanat akımlarını, projeniz için doğru sanat akımını iyi mi seçeceğinizi, gerekseme duyacağınız araç-gereç ve araçları tartışacağız. Ek olarak kıyafet, aksesuar ve ev dekorasyonu da dahil olmak suretiyle muhtelif Kendin Yap projeleri meydana getirmeye yönelik adım adım talimatlar da sunacağız.

Bu yüzden, talep eder deneyimli bir zanaatkar olun talep eder tamamen yeni süregelen biri olun, bu kılavuzu yararlı bulacağınızı umuyoruz. Başlamış olalım!

Sorular

Sual: Modayı etkileyen en popüler sanat akımlarından bazıları nedir?

C: Modayı etkileyen en popüler sanat akımlarından bazıları Art Deco, Art Nouveau, Pop Art ve Minimalizm'dir.

S: Kendin Yap projem için doğru sanat akımını iyi mi seçerim?

C: Kendin Yap projeniz için bir sanat hareketi seçerken şahsi tarzınızı ve iletmek dilediğiniz mesajı dikkate almanız önemlidir. Yürekli ve trajik bir manzara arıyorsanız Art Deco yahut Pop Art benzer biçimde bir sanat akımını tercih edebilirsiniz. Daha mütevazı ve zarif bir manzara arıyorsanız Art Nouveau yahut Minimalizm benzer biçimde bir sanat akımını tercih edebilirsiniz.

S: Kendin Yap projem için hangi malzemelere ve araçlara ihtiyacım var?

C: Kendin Yap projeniz için gerekseme duyacağınız malzemeler ve araçlar, yarattığınız spesifik projeye bağlı olarak değişecektir. Sadece en yaygın araç-gereç ve araçlardan bazıları kumaş, iplik, iğne, makas ve dikiş makinesidir.

setchip.net'in kurucusu Levent Bayraktar, dijital dünyanın dinamiklerine tutkulu bir merakla adım atan bir isimdir. Bilgisayar mühendisliği alanındaki uzmanlığı ve yıllar süren deneyimiyle, dijital medya ve internetin gücünü keşfetmek için çeşitli projelere imza atmıştır. İçinde bulunduğu teknolojik gelişmeleri yakından takip eden Bayraktar, setchip.net'i kurarak, dijital pazarlama, SEO ve içerik stratejileri gibi konularda bilgi ve deneyimlerini paylaşmayı hedeflemektedir.

 • Toplam 115 Yazı
 • Toplam 0 Yorum
Benzer Yazılar

Brunch Tarifleri Güne Başlamanın 10 Lezzetli Yolu

İçindekilerII. Brunch Tarifi TürleriIII. Brunch Tarifleri İçin MalzemelerIV. Brunch Tarifleri için EkipmanlarV. Brunch Tarifleri Yapma AdımlarıVI. Brunch Tarifleri Yapmanın İpuçlarıVII. Brunch Tariflerinde Problem Yok etmeBrunch Tariflerinin Sağlığa YararlarıIX. Popüler Brunch Tarifleri (*10*)Brunch için Mutfak El Sanatları: Sabah Yiyeceklerini Zevklendiren Brunch, çoğu zaman kahvaltı ile öğle yemeği içinde yenen bir yemektir ve çoğu zaman tatlı ve tuzlu yemeklerin bir kombinasyonunu ihtiva eder. İnsanların güne başlamadan ilkin kolay bir yemeğin tadını çıkarmasına imkan yakınından hafta sonu sabahları için popüler bir yemektir. Pek oldukça değişik türde brunch tarifi vardır ve her insanın damak tadına müsait bir şeyler bulabilirsiniz. Birtakım popüler brunch yiyecekleri içinde yumurta benedict, krep, waffle, Fransız usulü tost ve meyve salatası yer alır. Sabah öğünlerinizi yükseltmek istiyorsanız yapabileceğiniz birkaç şey var. Ilk olarak kaliteli malzemeler kullanın. Bu, yemeklerinizin lezzetinde büyük bir ayrım yaratacaktır. İkincisi, çabuk etmeyin ve yemeğinizi müsait biçimde pişirin. Periyodu aceleye getirmek, muhteşem olmayan bir yemekle neticelenecektir. En son […]

Büyükanne ve Büyükbaba Günü'nde Sevecekleri 10 Kendin Yap Hediyesi

İçindekilerII. Büyükanne ve Büyükbabalar için 10 Kendin Yap Armağan FikirleriIII. Kendin Yap Hediyeler Yapmanın İpuçlarıIV. Kendin Yap Hediyeler Iyi mi Paketlenir?V. Kendin Yap Hediyeler İçin Malzemeler Nerede Bulunur?VI. Büyükanne ve Büyükbabalar için Bütçe Dostu Kendin Yap HediyelerVII. Büyükanne ve Büyükbabalar için Rahat Kendin Yap ArmağanlarıBüyükanne ve Büyükbabalar için Son Dakika Kendin Yap ArmağanlarıIX. Büyükanne ve Büyükbabalar için Benzersiz Kendin Yap HediyelerBüyükanne ve Büyükbabalar için 10 Kendin Yap Armağan FikirleriKendin Yap Hediyeler Yapmanın İpuçlarıKendin Yap Hediyeler Iyi mi Paketlenir?Kendin Yap Hediyeler İçin Malzemeler Nerede Bulunur?Büyükanne ve Büyükbabalar için Bütçe Dostu Kendin Yap HediyelerS: Nerede (*10*) Hususiyet Yanıt Büyükanne ve büyükbabalar için DIY hediyeler Büyükanne ve Büyükbabalar için 10 Kendin Yap Armağan Fikirleri Büyükanne ve büyükbabalar için hediyeler Kendin Yap Hediyeler Yapmanın İpuçları Büyükanne ve büyükbabalar günü Kendin Yap Hediyeler Iyi mi Paketlenir? Büyükanne ve büyükbabalar için ev yapımı hediyeler Kendin Yap Hediyeler İçin Malzemeler Nerede Bulunur? Büyükanne ve büyükbabalar için el […]

Cosplay Kendi Bilim Kurgu ve Fantazi Kıyafetinizi Yapın

İçindekilerII. Malzemeler ve araçlarIII. AdımlarIV. Ipuçları ve Püf noktalarıII. Malzemeler ve araçlarIII. AdımlarIV. Ipuçları ve Püf noktalarıV. Emniyet önlemleri6. Kendin Yap bilim kurgu ve fantastik elbise ve aksesuar projeleriVII. Sarf malzemeleri nerede bulunur?Kendin Yap bilim kurgu ve fantastik elbise ve aksesuar projeleriIX. Ilham Bilim Kurgu ve Fantaziden Esinlenen Kendin Yap Kıyafet ve Aksesuarlar Bu yazı, kendi bilim kurgu ve fantastik kıyafetlerinizi ve aksesuarlarınızı yapmanız için kapsamlı bir klavuz sunmaktadır. Malzemelerden araçlara, adımlara ve ipuçlarına kadar her şeyi ele alacağız ve ek olarak kalıpları ve malzemeleri bulabileceğiniz bölgelere linkler da sunacağız. İster bir kurultay için kostüm tasarlamak isteyin, talep eder günlük gardırobunuza birazcık inek havası katmak isteyin, aradığınız her şey burada. O halde okumaya devam edin ve esin alın! Bilimkurgu ve fantazi, popüler kültürün en popüler türlerinden ikisidir ve bunun sebebi {hiç de} şaşırtıcı değil. Bu türler reel dünyadan kaçma ve yeni ve coşku verici olasılıkları keşfetme şansı sunuyor. Ek olarak […]

0 Yorum

Yorum Yaz

Rastgele