Liquid Beauty Suluboya Dövmelerin Zarifliğini Keşfedin

II. Suluboya Dövmeler III. Suluboya Dövmelerin Yararları IV. Suluboya Dövmelerin Dezavantajları V. Suluboya Dövme Sanatçısı Iyi mi Seçilir VI. Suluboya Dövme Bakımı Iyi mi Yapılır? VII. Popüler Suluboya Dövme Tasarımları VIII. Suluboya Dövmelerin Maliyeti IX. Suluboya Dövme Nereden Alınır? Sık Sorulan Sorular Hususiyet Suluboya Dövme Suluboya Dövme Tasarımı Suluboya Dövme Fikirleri Suluboya Dövme Anlamı Suluboya Dövme Sanatçısı Suluboya dövmesi nelerdir? Suluboya dövmesi iyi mi tasarlanır? Birtakım popüler suluboya dövme fikirleri nedir? Suluboya dövmesi ne algılama geliyor? Suluboya dövme sanatçısı iyi mi bulunur? Tarih suluboya dövmeler Popüler sulu boya dövme tasarımları Suluboya dövmelerinin maliyeti Suluboya dövmesi nereden alınır? Sorular Faydalar Suluboya dövmelerinin yararları Suluboya dövmelerinin dezavantajları Suluboya dövmesinin bakımı iyi mi yapılır? II. Suluboya Dövmeler Suluboya dövmeler, dövmede nispeten yeni bir trend olup, son birkaç yılda popüler hale gelmiştir. Sadece sulu boya dövmelerin zamanı aslen fazlaca daha eskilere dayanıyor. Sulu boya dövmelerin malum en eski örneklerine eski Mısır'da rastlanmaktadır. Bu dövmeler, […]

Liquid Beauty Suluboya Dövmelerin Zarifliğini Keşfedin

Liquid Beauty: Suluboya Dövmelerin Zarafetini Keşfedin

II. Suluboya Dövmeler

III. Suluboya Dövmelerin Yararları

IV. Suluboya Dövmelerin Dezavantajları

V. Suluboya Dövme Sanatçısı Iyi mi Seçilir

VI. Suluboya Dövme Bakımı Iyi mi Yapılır?

VII. Popüler Suluboya Dövme Tasarımları

VIII. Suluboya Dövmelerin Maliyeti

IX. Suluboya Dövme Nereden Alınır?

Sık Sorulan Sorular

Hususiyet Suluboya Dövme Suluboya Dövme Tasarımı Suluboya Dövme Fikirleri Suluboya Dövme Anlamı Suluboya Dövme Sanatçısı
Suluboya dövmesi nelerdir? Suluboya dövmesi iyi mi tasarlanır? Birtakım popüler suluboya dövme fikirleri nedir? Suluboya dövmesi ne algılama geliyor? Suluboya dövme sanatçısı iyi mi bulunur?
Tarih suluboya dövmeler Popüler sulu boya dövme tasarımları Suluboya dövmelerinin maliyeti Suluboya dövmesi nereden alınır? Sorular
Faydalar Suluboya dövmelerinin yararları Suluboya dövmelerinin dezavantajları Suluboya dövmesinin bakımı iyi mi yapılır?

Liquid Beauty: Suluboya Dövmelerin Zarafetini Keşfedin

II. Suluboya Dövmeler

Suluboya dövmeler, dövmede nispeten yeni bir trend olup, son birkaç yılda popüler hale gelmiştir. Sadece sulu boya dövmelerin zamanı aslen fazlaca daha eskilere dayanıyor.

Sulu boya dövmelerin malum en eski örneklerine eski Mısır'da rastlanmaktadır. Bu dövmeler, toprak mineralleri, bitkiler ve hayvan kanı dahil olmak suretiyle muhtelif organik pigmentler kullanılarak yapılmış oldu. Tasarımlar çoğu zaman bayağı ve simetrikti ve çoğu zaman kollar, bacaklar ve beden üstünde bulunuyordu.

Suluboya dövmeler, dövmelerin suçlularla ve öteki toplumsal dışlanmışlarla ilişkilendirildiği Orta Yüzyıl'da Avrupa'da pabucu dama atıldı. Sadece Asya ve Polinezya şeklinde dünyanın öteki bölgelerinde popüler olmaya devam ettiler.

20. yüzyılda sulu boya dövmeler Avrupa ve ABD Birleşik Devletleri'nde geri dönüş oluşturmaya başladı. Bu kısmen, tarzın popülerleşmesine destek olan Amerikalı dövme öncüsü Don Ed Hardy şeklinde dövme sanatçılarının faaliyetlerinden kaynaklanıyordu.

Günümüzde sulu boya dövmeler hayattaki en popüler dövme stillerinden biridir. Çoğu zaman parlak renkleri, zarif tasarımları ve ruhani görünümleri sebebiyle seçilirler.

III. Suluboya Dövmelerin Yararları

Suluboya dövmeleri, geleneksel dövmelere gore aşağıdakiler de dahil olmak suretiyle birçok avantaj sunar:

 • Geleneksel dövmelerden daha kırılgan ve incelikli olmaları, onları daha mütevazi bir manzara isteyen insanoğlu için iyi bir seçim haline getiriyor.
 • Renkler birbirine daha kusursuz bir halde karıştığından, zaman içinde solma yahut bulanıklaşma olasılığı daha düşüktür.
 • Herhangi bir şahsi stile yahut zevke uyacak halde kolayca özelleştirilebilirler.
 • Nispeten yeni bir trend olduklarından hala benzersiz ve şık oldukları düşünülüyor.

Genel hatlarıyla sulu boya dövmeler, güzel, benzersiz ve uzun ömürlü bir dövme arayan kişiler için muhteşem bir seçenektir.

Liquid Beauty: Suluboya Dövmelerin Zarafetini Keşfedin

IV. Suluboya Dövmelerin Dezavantajları

Suluboya dövmeleri güzel ve benzersiz olsa da, dövme yaptırmadan ilkin dikkate katılması ihtiyaç duyulan birtakım dezavantajlar vardır.

Okuyun  Nefesinizi Kesecek, Gerçekçi, Büyüleyici Gerçekçilik Dövmeleri

Ilk olarak sulu boya dövmelerin iyileşmesi geleneksel dövmelere gore daha zor olsa gerek. Bunun sebebi sulu boya mürekkebinin daha seyreltilmiş olması ve bu durumun yayılma ve bulanıklaşma olasılığının daha yüksek olmasıdır. Netice olarak iyileşme sürecinde sulu boya dövmenize fazladan itina göstermeniz önemlidir.

İkincisi, sulu boya dövmeleri geleneksel dövmelere gore daha ivedi solabilir. Bunun sebebi sulu boya mürekkebinin güneşin UV ışınlarına karşı daha hassas olmasıdır. Netice olarak, güneşe maruz kaldığınız zamanlarda sulu boya dövmenize güneş kremi sürmeniz önemlidir.

Üçüncüsü, sulu boya dövmeleri geleneksel dövmelerden daha pahalı olabilir. Bunun sebebi sulu boya mürekkebinin geleneksel dövme mürekkebinden daha pahalı olmasıdır. Netice olarak sulu boya dövmesi için daha yüksek bir fiyat ödemeye hazır olmalısınız.

En son sulu boya dövmeler geleneksel dövmeler kadar dayanıklı değildir. Bunun sebebi sulu boya mürekkebinin bulaşma ve akma olasılığının daha yüksek olmasıdır. Netice olarak, sulu boya dövmenizi geleneksel dövmeye gore daha sık rötuşlamanız gerekebilir.

Bu dezavantajlara karşın sulu boya dövmeler vücudunuza güzel ve benzersiz katkılar sağlayabilir. Sadece, bir adet almadan ilkin potansiyel dezavantajların bilincinde olmak önemlidir.

Liquid Beauty: Suluboya Dövmelerin Zarafetini Keşfedin

V. Suluboya Dövme Sanatçısı Iyi mi Seçilir

Suluboya dövme sanatçısını seçerken aklınızda bulundurmanız ihtiyaç duyulan birkaç şey var.

Ilk olarak sanatçının suluboya dövmelerle emek verme tecrübesine haiz olduğu için güvenli olmalısınız. Bu önemlidir bu sebeple sulu boya dövmeleri, muayyen yetenek ve teknikler gerektiren benzersiz bir dövme türüdür.

İkinci olarak sanatçının önceki çalışmalarını görmek için portfolyosuna bakmalısınız. Bu size onların stilleri ve ne kadar iyi sulu boya dövmeleri oluşturabilecekleri hakkındaki iyi bir düşünce verecektir.

Üçüncüsü, dövme fikirlerinizi tartışmak için sanatçıyla şahsen görüşmelisiniz. Bu size onları tanıma ve icra ettikleri işte kolay olduğunuzdan güvenli olma şansı verecektir.

En son sanatçının lisanslı ve sigortalı olduğu için güvenli olmalısınız. Bu, dövmenizde bir şeyler ters gittiğinde sizi koruyacaktır.

İlgilendiğiniz birkaç sanatçıyı bulduğunuzda, dövme fikirlerinizi daha detaylı bir şekilde tartışmak için bir danışmanlık randevusu ayarlayabilirsiniz.

Danışım esnasında sanatçı size arzu ettiğiniz tasarımı, boyutu ve yeri sormuş olacaktır. Ek olarak dövmenin maliyetini ve iyileşme periyodunu de tartışacaklar.

Tasavvur üstünde anlaştıktan sonrasında sanatçı dövme işlemine başlayacaktır. Bu muamele dövmenin ebatlarına ve karmaşıklığına bağlı olarak birkaç saatten birkaç güne kadar sürebilir.

Dövme bittikten sonrasında sanatçı size dövmenin bakımını iyi mi yapacağınız hikayesinde talimatlar verecektir. Dövmenizin muntazam bir halde iyileşmesini sağlamak için bu talimatları dikkatlice takip etmeniz önemlidir.

Suluboya dövmeleri kendinizi anlatım etmenin güzel ve benzersiz bir yoludur. Bu ipuçlarını takip ederek, seneler boyu seveceğiniz çarpıcı bir dövme yaratacak bir suluboya dövme sanatçısını seçebilirsiniz.

Liquid Beauty: Suluboya Dövmelerin Zarafetini Keşfedin

VI. Suluboya Dövme Bakımı Iyi mi Yapılır?

Suluboya dövmeleri nispeten yeni bir dövme türüdür ve bu yüzden onlara bakım yapmanın en iyi yolu hikayesinde hala birtakım tartışmalar vardır. Sadece suluboya dövmenizin en iyi halde görünmesini sağlamanıza destek olabilecek birkaç genel ipucu vardır:

 • Direkt güneş ışığından kaçının. Güneşin UV ışınları dövmenizin renklerini soldurabilir, bu yüzden dövmenizi olası olduğunca güneşten korumak önemlidir.
 • Güneş kremi kullanın. Güneşte fazlaca fazla vakit geçirmeyi planlamıyor olsanız bile, dövmenizi güneşin zararı olan ışınlarından korumak için üstüne güneş kremi sürmek yeniden de iyi bir fikirdir.
 • Cildinizi nemlendirin. Cildinizi nemli tutmak, dövmenizin en iyi halde görünmesine destek olacaktır.
 • Sert sabunlardan kaçının. Sert sabunlar cildinizi kurutabilir ve dövmenize zarar verebilir.
 • Kabuklarınızı tercih etmeyin. Kabuklarınızı koparmak dövmenize zarar verebilir ve enfeksiyon riskini artırabilir.
 • Dövmenizle alakalı herhangi bir endişeniz var ise ne olursa olsun dövme sanatçınızla konuşun.
Okuyun  Sembolik Sanatla Hazırlanmış Bedenin Amblem Enigma Günlükleri

VII. Popüler Suluboya Dövme Tasarımları

Suluboya dövmeler birçok insan için popüler bir seçimdir bu sebeple kendilerini anlatım etmenin benzersiz ve sanatla alakalı bir yolunu sunarlar. Aralarından seçim yapabileceğiniz birçok değişik suluboya dövme tasarımı türü vardır, böylece kişiliğinizi ve tarzınızı muhteşem halde yansıtan birini bulabilirsiniz. Birtakım popüler sulu boya dövme tasarımları şunları ihtiva eder:

 • Çiçekler
 • Hayvanlar
 • Tabiat sahneleri
 • Soyut tasarımlar
 • Kelimeler yahut ifadeler

Suluboya dövmeler minik yahut büyük olabilir ve vücudun herhangi bir yerine yerleştirilebilir. Çoğu zaman parlak renklerde yapılırlar, sadece daha yumuşak tonlarda da yapılabilirler.

Suluboya dövmesi yaptırmayı düşünüyorsanız araştırmanızı yaptığınızdan ve bu dövme tarzıyla emek verme deneyimi olan elit bir sanatçı bulduğunuzdan güvenli olun. Suluboya dövmelerinin silinmesi zor olabilir, bu yüzden, tasarımdan memnun olduğunuzdan güvenli olmanız önemlidir.

Suluboya Dövmelerin Maliyeti

Suluboya dövmenin maliyeti, dövmenin boyutu, tasarımın karmaşıklığı ve sanatçının becerisi şeklinde bir takım faktöre bağlı olarak değişecektir. Sadece, temel bir suluboya dövmesi için 100 ila 500 Amerika Doları içinde bir ödeme yapmayı bekleyebilirsiniz. Daha kompleks tasarımlar yahut daha büyük dövmeler 1000 dolardan fazlaya mal olabilir.

Dövme mevzubahis olduğunda ödediğinizin karşılığını aldığınızı unutmamak önemlidir. Ucuz bir dövme ilk başta iyi görünebilir, sadece büyük ihtimalle hızla solacak ve muntazam bir halde iyileşmeyecektir. Suluboya dövme yaptırmayı düşünüyorsanız, uzun zaman dayanacak yüksek kaliteli bir dövme yaptırmak için fazladan para masrafa kıymet.

IX. Suluboya Dövme Nereden Alınır?

Suluboya dövmeleri irili ufaklı muhtelif dövme mağazalarında bulabilirsiniz. Sadece araştırmanızı yapmanız ve bu tür işlerde uzmanlaşmış elit bir sanatçı bulmanız önemlidir. Google'da arama yaparak, arkadaşlarınızdan yahut ailenizden öneri isteyerek yahut çevrimiçi dizinlere göz atarak suluboya dövme sanatçılarını bulabilirsiniz.

Birkaç potansiyel sanatçı bulduğunuzda, arzu ettiğiniz tasarımı tartışmak ve bunların size müsait olduğu için güvenli olmak için onlarla karşı karşıya görüşmeniz önemlidir. Suluboya dövmeleriyle alakalı deneyimlerini, fiyatlarını ve bakım sonrası talimatlarını ne olursa olsun problem.

Suluboya dövmelerinin nispeten yeni bir trend bulunduğunu ve zamanla ne kadar dayanabileceği hikayesinde hala birtakım tartışmaların bulunduğunu akılda tutmak önemlidir. Dövmenizin kalıcılığı hikayesinde endişeleriniz var ise değişik bir yoldam düşünebilirsiniz.

Genel hatlarıyla sulu boya dövmeleri vücudunuza güzel ve benzersiz bir katkı olabilir. Sadece araştırmanızı yapmanız ve yaşam boyu sürecek çarpıcı bir sanat eseri yaratabilecek elit bir sanatçı bulmanız önemlidir.

Sual: Suluboya dövmesi nelerdir?

C: Suluboya dövmesi, sulu boya resmine benzeyen bir manzara yaratmak için hafifçe, havadar ve kırılgan bir yoldam kullanan bir dövme türüdür.

Sual: Sulu boya dövme yaptırmanın yararları nedir?

C: Sulu boya dövme yaptırmanın aşağıdakiler de dahil olmak suretiyle birçok faydası vardır:

 • Görsel olarak fazlaca çekiciler.
 • Çoğu zaman öteki dövme türlerine gore daha azca acı verirler.
 • Şahsi karakterinize gore kolayca özelleştirilebilirler.
Okuyun  Güçlü Anlamlara Sahip Küçük Bilek Dövmeleri Sanatın Fısıltıları

Sual: Sulu boya dövme yaptırmanın dezavantajları nedir?

C: Sulu boya dövme yaptırmanın birkaç dezavantajı vardır:

 • Öteki dövme türlerine gore daha ivedi solabilirler.
 • Güneş ışığına yahut öteki sert elementlere maruz kaldıklarında iyi dayanamayabilirler.
 • Öteki dövme türlerine gore daha pahalı olabilirler.

setchip.net'in kurucusu Levent Bayraktar, dijital dünyanın dinamiklerine tutkulu bir merakla adım atan bir isimdir. Bilgisayar mühendisliği alanındaki uzmanlığı ve yıllar süren deneyimiyle, dijital medya ve internetin gücünü keşfetmek için çeşitli projelere imza atmıştır. İçinde bulunduğu teknolojik gelişmeleri yakından takip eden Bayraktar, setchip.net'i kurarak, dijital pazarlama, SEO ve içerik stratejileri gibi konularda bilgi ve deneyimlerini paylaşmayı hedeflemektedir.

 • Toplam 115 Yazı
 • Toplam 0 Yorum
Benzer Yazılar

Mürekkep Yanılsamaları Gerçekçilik Dövmelerinin Gerçeğe Yakın Harikası

Dövme Figürleri 2 gün önce

İçindekilerGerçekçilik Dövme TürleriDoğru Sanatçıyı Kura çekmekGerçekçilik Dövmesi yaptırmakII. Gerçekçilik dövmesi nelerdir?III. gerçekçilik dövmelerIV. Gerçekçilik dövmelerinin değişik stilleriV. Doğru gerçekçilik dövme sanatçısını kura çekmekVI. Gerçekçilik dövmesi yaptırmakVII. Gerçekçilik dövmeleri için bakım sonrası bakımGerçekçilik dövmelerinin yararlarıIX. Gerçekçilik dövmelerinin riskleriDeğişik Gerçekçilik Dövme StilleriGerçekçilik Dövmesi Yaptırmadan Ilkin Dikkat Edilmesi GerekenlerGerçekçilik Dövmelerinin MaliyetiGerçekçilik Dövmelerinin AcısıII. Gerçekçilik DövmeIII. Değişik Gerçekçilik Dövme StilleriIV. Gerçekçilik Dövmesi Yaptırmadan Ilkin Dikkat Edilmesi GerekenlerV. Gerçekçilik Dövmelerinin MaliyetiVI. Gerçekçilik Dövmelerinin AcısıVII. Gerçekçilik Dövmeleri İçin Bakım SonrasıVIII. Gerçekçilik Dövmelerinin İyileşme DönemiIX. Gerçekçilik Dövmelerinin Komplikasyonları Mürekkep Yanılsamaları: Gerçekçilik Dövmelerinde Realist Harikalar Gerçekçilik dövmeleri, göz yanılsaması tesiri yaratmak için son aşama detaylı, gerçeğe yakın sahneler kullanan bir vücut sanatı türüdür. Bu dövmeler çoğu zaman derinlik ve gerçekçilik hissi yaratmak için gölgeleme, doku ve renk kullanımıyla karakterize edilir. Gerçekçilik dövmeleri yüzyıllardır var sadece son yıllarda giderek daha popüler hale geldi. Bu kısmen dövme teknolojisindeki daha realist ve detaylı sahneler kurmayı olası kılan ilerlemelerden meydana gelmektedir. Gerçekçilik […]

Ink Chronicles Bir Hikayeyi Anlatan Dövme Hikayeleri

Dövme Figürleri 5 gün önce

İçindekilerII. DövmelerIII. Değişik Dövme TürleriIV. Dövmelerin AnlamıV. Dövme Sanatçısı Iyi mi SeçilirVI. Dövme yaptırmakVII. Dövme Sonrası BakımDövmeleri SilmekIX. Dövme Kanunları ve Düzenlemeleri Mürekkep Günlükleri: Şekillendirilmiş Açıklamalı Dövme Hikayeleriyle Hazırlanmış Anlatılar Mürekkep Günlükleri: Şekillendirilmiş Açıklamalı Dövme Hikayeleriyle Hazırlanmış Anlatılar ile Nate Duval dövmelerin sanatını ve anlamını araştıran bir kitaptır. Kitapta dünyanın dört bir yanından dövme sanatçılarıyla meydana getirilen röportajların yanı sıra dövmelerin zamanı ve sembolizmi üstüne yazılar da yer ediniyor. Ink Chronicles, dövme dünyası ile alakalı daha çok data edinmek isteyen her insanın ne olursa olsun okuması ihtiyaç duyulan bir yaratı. Hususiyet Tarif Dövme Dermis tabakasına mürekkep konularak cilt üstünde meydana getirilen kalıcı bir tasarımdır. Anlatı Olayların hikayesi yahut anlatımı. Öykü Reel veya kurgu olsun, olayların anlatımı. Heykel Bilhassa oyma yahut modelleme kanalıyla 3d formlar oluşturma sanatı. Sanat İnsanın yaratıcı becerisinin ve hayal gücünün tipik olarak fotoğraf yahut heykel şeklinde görsel bir şekilde ifadesi yahut uygulanması. II. Dövmeler Dövmeler binlerce senedir […]

Sembolik Sanatla Hazırlanmış Bedenin Amblem Enigma Günlükleri

Dövme Figürleri 5 gün önce

İçindekilerII. Sembolik vücut sanatı nelerdir?III. simgesel vücut sanatıIV. Değişik simgesel vücut sanatı türleriV. Sembolik vücut sanatının anlamıVI. Sembolik vücut sanatı iyi mi seçilirVII. Sembolik vücut sanatının yararlarıSembolik vücut sanatının riskleriIX. II. Sembolik vücut sanatı nelerdir? III. simgesel vücut sanatı IV. Değişik simgesel vücut sanatı türleri V. Sembolik vücut sanatının anlamı VI. Sembolik vücut sanatı iyi mi seçilir VII. Sembolik vücut sanatının yararları VIII. Sembolik vücut sanatının riskleri IX. Standart Sorular Vücut sanatı Amblem Bir kendini anlatım etme biçimi Bir şeyi temsil eden sembol yahut tasavvur Kalıcı yahut geçici olabilir Bir kişiyi yahut grubu tarif etmek için kullanılabilir Bir öykü bahsetmek yahut bir ileti iletmek için kullanılabilir Vücudu süslemek için kullanılabilir Başkalarıyla irtibat kurmanın bir yolu olabilir Bireyselliği anlatım etmenin bir yolu olabilir II. Sembolik vücut sanatı nelerdir? Sembolik vücut sanatı, anlamı iletmek için sembolleri kullanan bir vücut sanatı biçimidir. Semboller, kelimelerden resimlere ve soyut tasarımlara kadar her şey olabilir ve […]

0 Yorum

Yorum Yaz

Rastgele