Sokak Fotoğrafçılığında İnsan Ruhunu Yakalama Sanatı

DIY Sokak Fotoğrafçılığı: Kentsel Anları Yakalamak Sokak fotoğrafçılığı, kamusal alanlardaki günlük hayatı ele geçiren bir resim türüdür. Çoğu zaman samimiyeti ve hem bayağı aynı zamanda soluk kesen anları soruşturma kabiliyeti ile karakterize edilir. Daha iyi sokak fotoğrafçılığı fotoğrafları çekmeyi öğrenmek istiyorsanız bu blog yazısı tam size nazaran. Bir çekimin iyi mi çerçeveleneceği, fer ve gölgenin iyi mi kullanılacağı ve samimi anların iyi mi yakalanacağı da dahil olmak suretiyle sokak fotoğrafçılığının temellerini ele alacağız. Ek olarak tripod yahut flaş kullanmak benzer biçimde birtakım spesifik teknikleri de tartışacağız. İster yeni başlamış olan talep eder deneyimli bir fotoğrafçı olun, mükemmel sokak fotoğrafçılığı fotoğraflarını iyi mi çekeceğinize dair ipuçları için okumaya devam edin. Sokak fotoğrafçılığı nelerdir? Sokak fotoğrafçılığı, kamusal alanlardaki günlük hayatı ele geçiren bir resim türüdür. Çoğu zaman samimiyeti ve hem bayağı aynı zamanda soluk kesen anları soruşturma kabiliyeti ile karakterize edilir. Sokak fotoğrafçılığı herhangi bir kent yahut kasabada yapılabileceği benzer biçimde gece […]

Sokak Fotoğrafçılığında İnsan Ruhunu Yakalama Sanatı

DIY Sokak Fotoğrafçılığı: Kentsel Anları Yakalamak

DIY Sokak Fotoğrafçılığı: Kentsel Anları Yakalamak

Sokak fotoğrafçılığı, kamusal alanlardaki günlük hayatı ele geçiren bir resim türüdür. Çoğu zaman samimiyeti ve hem bayağı aynı zamanda soluk kesen anları soruşturma kabiliyeti ile karakterize edilir.

Daha iyi sokak fotoğrafçılığı fotoğrafları çekmeyi öğrenmek istiyorsanız bu blog yazısı tam size nazaran. Bir çekimin iyi mi çerçeveleneceği, fer ve gölgenin iyi mi kullanılacağı ve samimi anların iyi mi yakalanacağı da dahil olmak suretiyle sokak fotoğrafçılığının temellerini ele alacağız. Ek olarak tripod yahut flaş kullanmak benzer biçimde birtakım spesifik teknikleri de tartışacağız.

İster yeni başlamış olan talep eder deneyimli bir fotoğrafçı olun, mükemmel sokak fotoğrafçılığı fotoğraflarını iyi mi çekeceğinize dair ipuçları için okumaya devam edin.

DIY Sokak Fotoğrafçılığı: Kentsel Anları Yakalamak

Sokak fotoğrafçılığı nelerdir?

Sokak fotoğrafçılığı, kamusal alanlardaki günlük hayatı ele geçiren bir resim türüdür. Çoğu zaman samimiyeti ve hem bayağı aynı zamanda soluk kesen anları soruşturma kabiliyeti ile karakterize edilir.

Sokak fotoğrafçılığı herhangi bir kent yahut kasabada yapılabileceği benzer biçimde gece yahut gündüzün her saatinde yapılabilir. Sadece sokak fotoğrafçılığı için en iyi vakit, gün doğumu ve gün batımına yakın olan altın saatler.

Sokak fotoğrafçılığı sıkıntılı bir fotoğrafçılık türüdür fakat bununla birlikte en ödüllendirici olanlardan biridir. Çevrenizi belgelemenin ve hayatımızı gerçekleştiren gündelik anları yakalamanın mükemmel bir yoludur.

Sokak fotoğrafçılığının zamanı

Sokak fotoğrafçılığı yüzyıllardır ortalıkta dolaşıyor, sadece aslolan olarak 20. yüzyılın başlarında kendine geldi. Sokak fotoğrafçılığının ilk öncülerinden bazıları içinde Eugène Atget, Henri Cartier-Bresson ve Robert Frank içeriyor.

Atget, Paris fotoğraflarıyla tanınan Fransız bir fotoğrafçıydı. Emek harcamaları belgesel seçimi ve detaylara verdiği ehemmiyet ile karakterize edilmektedir.

Cartier-Bresson, bütün zamanların en etken fotoğrafçılarından biri olarak biri olan Fransız bir fotoğrafçıydı. Emek harcamaları kendiliğindenliği ve belirleyici anları soruşturma becerisiyle öne çıkıyor.

Frank, The Americans isimli kitabıyla tanınan Amerikalı bir fotoğrafçıydı. Emek harcamaları, toplumsal yorumları ve Amerikan dünyasına yönelik ham, korkusuz bakış açısıyla karakterize ediliyor.

Günümüzde sokak fotoğrafçılığı hala popüler bir fotoğrafçılık türüdür. Martin Parr, Vivian Maier ve Bruce Gilden dahil olmak suretiyle bu türde çalışan birçok çağıl fotoğrafçı var.

DIY Sokak Fotoğrafçılığı: Kentsel Anları Yakalamak

Değişik sokak fotoğrafçılığı türleri

Sokak fotoğrafçılığının pek oldukca değişik türü vardır ve her fotoğrafçının kendine has bir seçimi vardır. En yaygın sokak fotoğrafçılığı türlerinden bazıları şunlardır:

 • Belgesel sokak fotoğrafçılığı: Bu tür sokak fotoğrafçılığı, kamusal alanlardaki günlük hayatı belgelemektedir. Çoğu zaman gerçekçiliği ve detaylara verdiği ehemmiyet ile karakterize edilir.
 • Düşünceli sokak fotoğrafçılığı: Bu tür sokak fotoğrafçılığı daha subjektif ve kişiseldir. Çoğu zaman fotoğrafçının dünya ile alakalı kendi düşüncelerini ve duygularını araştırır.
 • Deneysel sokak fotoğrafçılığı: Bu tür sokak fotoğrafçılığı türün sınırlarını zorluyor. Çoğu zaman sıradışı teknikler yahut mevzu kullanır.
Okuyun  Kendin Yap Saç Aksesuarları 10 Kolay ve Eğlenceli Proje

Tarzınız mutlaka resim dünyasında sokak fotoğrafçılığının yeri var. Yoruma ve denemeye aleni bir tür olup çevrenizi belgelemenin ve hayatımızı gerçekleştiren gündelik anları yakalamanın mükemmel bir yoludur.

DIY Sokak Fotoğrafçılığı: Kentsel Anları Yakalamak

Sokak fotoğrafçılığı için ekipmanlar

Sokak fotoğrafçılığının olmazsa olmaz ekipmanı kameradır. Sadece her kamera bunu yapması imkansız. Yanınızda kolaylıkla taşıyabilmeniz için minik ve hafifçe bir kameraya ihtiyacınız olacak. Hareketli nesneleri çekebilmeniz için yüksek deklanşör hızına haiz bir kameraya da ihtiyacınız olacak.

Sokak fotoğrafçılığı için en iyi kameralardan bazıları şunlardır:

 • Sony RXVII
 • Fujifilm X100V
 • Canon EOS MMark II
 • Nikon Z50

Sokak fotoğrafçılığı için kameranın yanı sıra bir lense de ihtiyacınız olacak. Sokak fotoğrafçılığı için en iyi lens geniş açılı bir lenstir. Geniş bir-

Hususiyet Antet
Sokak fotoğrafçılığı Sokak fotoğrafçılığı nelerdir?
Kent fotoğrafçılığı Değişik sokak fotoğrafçılığı türleri
Fotoğrafçılık ipuçları Mükemmel sokak fotoğrafçılığı çekmek için ipuçları
Başlangıç ​​seviyesinde fotoğrafçılık Sokak fotoğrafçılığının etiği
Kompozisyon Mükemmel sokak fotoğrafçılığı nerede bulunur?

DIY Sokak Fotoğrafçılığı: Kentsel Anları Yakalamak

II. Sokak fotoğrafçılığı nelerdir?

Sokak fotoğrafçılığı, kamusal alanlardaki samimi anları ele geçiren bir resim türüdür. Çoğu zaman gayri resmi ve kendiliğindenliğiyle karakterize edilir ve günlük hayatı, toplumsal etkileşimleri ve siyasal vakaları belgelemek için kullanılabilir.

Sokak fotoğrafçılığının, fotoğrafçılığın ilk günlerine kadar uzanan uzun bir geçmişi vardır. Sadece Henri Cartier-Bresson, Robert Frank ve Garry Winogrand benzer biçimde fotoğrafçıların çalışmalarıyla sadece 20. yüzyılın başlarında tanınan bir tür halini aldı.

Günümüzde sokak fotoğrafçılığı hala popüler bir türdür ve dünyanın her yerindeki fotoğrafçılar tarafınca uygulanmaktadır. Bu sıkıntılı bir tür fakat bununla birlikte oldukca ödüllendirici de olabilir.

III. Sokak fotoğrafçılığının zamanı

Sokak fotoğrafçılığı yüzyıllardır var, sadece 20. yüzyılın başlarında Eugène Atget, Henri Cartier-Bresson ve Robert Frank benzer biçimde fotoğrafçıların çalışmalarıyla reel anlamda kendine geldi. Bu fotoğrafçılar kent sakinlerinin günlük hayatını daha ilkin görülmemiş bir halde yakaladılar ve emekleri sokak fotoğrafçılığı türünün tanımlanmasına destek oldu.

1960'lı ve 1970'li yıllarda sokak fotoğrafçılığı Garry Winogrand, Lee Friedlander ve Nan Goldin benzer biçimde fotoğrafçıların çalışmalarıyla gelişmeye devam etti. Bu fotoğrafçılar kentsel hayatı belgelemenin yeni yollarını keşfederek türün sınırlarını zorladı.

Günümüzde sokak fotoğrafçılığı, dünyanın her yerinden fotoğrafçıların kent hayatının çarpıcı görüntülerini yarattığı popüler bir tür olmaya devam ediyor.

IV. Değişik sokak fotoğrafçılığı türleri

Her biri kendine has seçimi ve yaklaşımı olan birçok değişik sokak fotoğrafçılığı türü vardır. En yaygın sokak fotoğrafçılığı türlerinden bazıları şunlardır:

 • Belgesel sokak fotoğrafçılığı: Bu tür sokak fotoğrafçılığı, kamusal alanlardaki insanların günlük hayatını yakalamaya odaklanır. Belgesel fotoğrafçıları, samimi anları yakalamak ve fotoğraflarını çektikleri kişiler hakkındaki hikayeler bahsetmek için çoğu zaman uzun bir mercek kullanır.
 • Düşünceli sokak fotoğrafçılığı: Bu tür sokak fotoğrafçılığı, fotoğraftaki insanlardan oldukca görüntünün estetiğine odaklanır. Düşünceli fotoğrafçılar entresan kompozisyonlar yakalamak ve çarpıcı sahneler yaratmak için çoğunlukla geniş açılı lens kullanırlar.
 • Yüzünüze sokak fotoğrafçılığı: Bu tür sokak fotoğrafçılığı, doğrudanlık ve yakınlık ile karakterize edilir. Yüzünüzün içerisindeki fotoğrafçılar, hem görsel olarak çarpıcı aynı zamanda romantik açıdan etkisi altına alan sahneler kurmak için çoğunlukla flaş yahut yakın çekim lensi kullanır.
 • Deneysel sokak fotoğrafçılığı: Bu tür sokak fotoğrafçılığı, geleneksel sokak fotoğrafları oluşturmaktan oldukca ortamın sınırlarını keşfetmeyle ilgilidir. Deneysel fotoğrafçılar, benzersiz ve düşündürücü sahneler yaratmak için çoğunlukla çift pozlama yahut fotomontaj benzer biçimde sıradışı teknikler kullanır.
Okuyun  Rustik Ahşap İşleme Eviniz için Zamansız Bir Klasik

Bunlar birçok değişik sokak fotoğrafçılığı türünden yalnız birkaçı. Sokak fotoğrafçılığı çekmenin doğru veya yanlış yolu yoktur ve kendi tarzınızı bulmanın en iyi yolu değişik teknik ve yaklaşımları denemektir.

V. Sokak fotoğrafçılığı için ekipmanlar

Sokak fotoğrafçılığında en mühim ekipman kameranızdır. Bas-çek resim makinesiyle yönetim edebilirsiniz, sadece DSLR yahut aynasız bir resim makinesi, görüntüleriniz üstünde daha çok denetim sahibi olmanızı sağlar.

Sokak fotoğrafçılığı için kamera seçerken göz önünde bulundurulması ihtiyaç duyulan birtakım noktalar şunlardır:

 • Sensör boyutu: Daha büyük bir sensör, bilhassa düşük ışıkta size daha iyi imaj kalitesi elde edecektir.
 • Lens: Geniş açılı bir lens, sahnenin daha fazlasını yakalamanıza imkan sağlayacağından sokak fotoğrafçılığı için idealdir.
 • Diyafram: Geniş bir diyafram açıklığı, arka planı bulanıklaştırmanıza ve dikkati mevzunuza odaklamanıza imkan tanır.
 • ISO: Yüksek ISO, düşük ışıkta imaj kalitesinden taviz vermeden çekim yapmanıza imkan tanır.

Kameranıza ayrıca aşağıdakiler benzer biçimde başka ekipmanlara da ihtiyacınız olacak:

 • Tripod: Tripod, bilhassa düşük ışıkta durağan(durgun) çekimler yapmak için faydalı olabilir.
 • Flaş: Flaş, bilhassa karanlık yahut gölgeli alanlarda resimlerinize fer eklemek için faydalı olabilir.
 • Bir kamera çantası: Bir kamera çantası, eşyalarınızı tertipli tutmanıza ve korumanıza destek sunar.

Doğru ekipmanla günlük hayatın güzelliğini ele geçiren mükemmel sokak fotoğrafçılığı fotoğrafları çekebilirsiniz.

VI. Mükemmel sokak fotoğrafçılığı çekmek için ipuçları

İşte mükemmel sokak fotoğrafçılığı çekmek için birtakım ipuçları:

 • Sabırlı ve dikkatli olun.
 • İlginç mevzular ve kompozisyonlar arayın.
 • Kameranızın özelliklerini avantajınıza kullanın.
 • Çevrenizin bilincinde olun ve insanların mahremiyetine hürmet gösterin.

Daha detaylı ipuçları için sokak fotoğrafçılığına ilişik kapsamlı kılavuzumuza göz atın.

VII. Sokak fotoğrafçılığının etiği

Sokak fotoğrafçılığı tartışmalı bir fotoğrafçılık türüdür ve fotoğrafçıların çekime başlamadan ilkin dikkate almaları ihtiyaç duyulan bir dizi ahlaki mevzular vardır.

En büyük ahlaki kaygılardan biri mahremiyet meselesidir. Halka aleni yerlerde insanları fotoğrafladığınızda aslen onların mahremiyetini ihlal ediyorsunuz. İnsanların mahremiyetine saygılı olmak ve yalnızca fotoğraflarının çekildiğinin bilincinde olmadıkları takdirde fotoğraflarını çekmek önemlidir.

Bir öteki ahlaki endişe da rıza meselesidir. Birinin fotoğrafını çektiğinizde aslen onun benzerini alıp kendi amaçlarınız için kullanıyorsunuz anlamına gelir. Fotoğrafını çektiğiniz kişilerin görsellerini yayınlamadan ilkin onaylarını almanız önemlidir.

En son, fotoğraflarınızın potansiyel tesirinin bilincinde olmanız önemlidir. Sokak fotoğrafçılığı toplumsal sorunları belgelemek, hikayeler bahsetmek ve güzel sahneler yaratmak için kullanılabilir. Sadece fotoğraflarınızın potansiyel tesirinin bilincinde olmanız ve bu tarz şeyleri görevli bir halde kullanmanız önemlidir.

İşte ahlaki sokak fotoğrafçılığı için birkaç ipucu:

 • İnsanların mahremiyetine saygılı olun.
 • Fotoğrafını çektiğiniz kişilerin görsellerini yayınlamadan ilkin onaylarını alın.
 • Fotoğraflarınızın potansiyel tesirinin bilincinde olun.
 • Fotoğraflarınızı toplumsal sorunları belgelemek, hikayeler bahsetmek ve güzel sahneler yaratmak için kullanın.

Mükemmel sokak fotoğrafçılığı nerede bulunur?

Mükemmel sokak fotoğrafçılığını hem çevrimiçi aynı zamanda çevrimdışı olarak bulabileceğiniz pek oldukca yer var. Aramanıza adım atmak için en iyi yerlerden birkaçı:

 • Flickr: Flickr, geniş bir sokak fotoğrafçısı topluluğuna haiz popüler bir resim paylaşım sitesidir. Flickr'da etiketlere ve kategorilere nazaran düzenlenmiş binlerce sokak fotoğrafçılığı görseli bulabilirsiniz.
 • 500 piksel: 500px, sokak fotoğrafçılarından oluşan geniş bir topluluğa haiz bir başka popüler resim paylaşım sitesidir. Etiketlere ve kategorilere nazaran düzenlenmiş binlerce sokak fotoğrafçılığı görselini 500px'te bulabilirsiniz.
 • instagram: Instagram, sokak fotoğrafçılarının yoğun olarak kullandığı bir toplumsal medya platformudur. Instagram'da hashtag'lerle düzenlenmiş binlerce sokak fotoğrafçılığı görseli bulabilirsiniz.
 • Sokak Fotoğrafçıları: Sokak Fotoğrafçıları sokak fotoğrafçılığına adanmış bir internet sitesidir. Sitede makaleler, röportajlar ve sokak fotoğrafçılığı galerileri içeriyor.
 • Fotoğraf-Göz: Photo-Eye fotoğrafçılığa adanmış bir mecmua ve çevrimiçi kaynaktır. Sitede makaleler, röportajlar ve sokak fotoğrafçılığı galerileri içeriyor.
Okuyun  Tüm Beceri Seviyeleri için 50+ Kağıt El İşi

IX. Sokak fotoğrafçılığınızı iyi mi paylaşabilirsiniz?

Mükemmel sokak fotoğrafçılığı fotoğrafları çektikten sonrasında bu tarz şeyleri dünyayla paylaşmak isteyeceksiniz! Sokak fotoğrafçılığınızı iyi mi paylaşacağınıza dair birkaç ipucu:

 • Fotoğraflarınızı toplumsal medyada yayınlayın.
 • Fotoğraflarınızı resim yarışmalarına gönderin.
 • Fotoğraflarınızı bastırın ve evinizde yahut ofisinizde sergileyin.
 • Sokak fotoğrafçılığınızın bir kitabını kendiniz yayınlayın.
 • Sokak fotoğrafçılığı baskılarınızı satın.

Sokak fotoğrafınızı paylaşırken fotoğrafın bağlamını elde eden bir antet eklediğinizden güvenli olun. Bu, fotoğrafın nerede ve ne vakit çekildiğiyle alakalı bilgilerin yanı sıra fotoğrafın arkasındaki entresan hikayeleri de içerebilir.

Sokak fotoğrafçılığınızı paylaşmak, öteki fotoğrafçılarla irtibat kurmanın, çalışmalarınız hakkındaki geri bildirim almanın ve başkalarına esin vermenin mükemmel bir yoludur. Hal böyle olunca oraya çıkın ve ateş etmeye başlayın!

Sual: Sokak fotoğrafçılığı nelerdir?
C: Sokak fotoğrafçılığı halka aleni yerlerde samimi anları soruşturma sanatıdır. Günlük yaşamı ve insanlık durumunu belgelemek için çoğunlukla kullanılan bir resim türüdür.

S: Sokak fotoğrafçılığının etiği nelerdir?
C: Sokak fotoğrafçılarının mahremiyet hakkı, rahatsız edilme potansiyeli ve fotoğrafın mevzuya tesiri benzer biçimde bilmesi ihtiyaç duyulan bir dizi ahlaki hususlar vardır.

S: Mükemmel sokak fotoğraflarını nerede bulabilirim?
C: Çevrimiçi galeriler, kitaplar ve dergiler de dahil olmak suretiyle mükemmel sokak fotoğrafçılığını bulabileceğiniz oldukca sayıda yer var. Sokak fotoğraflarını sergi ve festivallerde de bulabilirsiniz.

setchip.net'in kurucusu Levent Bayraktar, dijital dünyanın dinamiklerine tutkulu bir merakla adım atan bir isimdir. Bilgisayar mühendisliği alanındaki uzmanlığı ve yıllar süren deneyimiyle, dijital medya ve internetin gücünü keşfetmek için çeşitli projelere imza atmıştır. İçinde bulunduğu teknolojik gelişmeleri yakından takip eden Bayraktar, setchip.net'i kurarak, dijital pazarlama, SEO ve içerik stratejileri gibi konularda bilgi ve deneyimlerini paylaşmayı hedeflemektedir.

 • Toplam 115 Yazı
 • Toplam 0 Yorum
Benzer Yazılar

Brunch Tarifleri Güne Başlamanın 10 Lezzetli Yolu

İçindekilerII. Brunch Tarifi TürleriIII. Brunch Tarifleri İçin MalzemelerIV. Brunch Tarifleri için EkipmanlarV. Brunch Tarifleri Yapma AdımlarıVI. Brunch Tarifleri Yapmanın İpuçlarıVII. Brunch Tariflerinde Problem Yok etmeBrunch Tariflerinin Sağlığa YararlarıIX. Popüler Brunch Tarifleri (*10*)Brunch için Mutfak El Sanatları: Sabah Yiyeceklerini Zevklendiren Brunch, çoğu zaman kahvaltı ile öğle yemeği içinde yenen bir yemektir ve çoğu zaman tatlı ve tuzlu yemeklerin bir kombinasyonunu ihtiva eder. İnsanların güne başlamadan ilkin kolay bir yemeğin tadını çıkarmasına imkan yakınından hafta sonu sabahları için popüler bir yemektir. Pek oldukça değişik türde brunch tarifi vardır ve her insanın damak tadına müsait bir şeyler bulabilirsiniz. Birtakım popüler brunch yiyecekleri içinde yumurta benedict, krep, waffle, Fransız usulü tost ve meyve salatası yer alır. Sabah öğünlerinizi yükseltmek istiyorsanız yapabileceğiniz birkaç şey var. Ilk olarak kaliteli malzemeler kullanın. Bu, yemeklerinizin lezzetinde büyük bir ayrım yaratacaktır. İkincisi, çabuk etmeyin ve yemeğinizi müsait biçimde pişirin. Periyodu aceleye getirmek, muhteşem olmayan bir yemekle neticelenecektir. En son […]

Büyükanne ve Büyükbaba Günü'nde Sevecekleri 10 Kendin Yap Hediyesi

İçindekilerII. Büyükanne ve Büyükbabalar için 10 Kendin Yap Armağan FikirleriIII. Kendin Yap Hediyeler Yapmanın İpuçlarıIV. Kendin Yap Hediyeler Iyi mi Paketlenir?V. Kendin Yap Hediyeler İçin Malzemeler Nerede Bulunur?VI. Büyükanne ve Büyükbabalar için Bütçe Dostu Kendin Yap HediyelerVII. Büyükanne ve Büyükbabalar için Rahat Kendin Yap ArmağanlarıBüyükanne ve Büyükbabalar için Son Dakika Kendin Yap ArmağanlarıIX. Büyükanne ve Büyükbabalar için Benzersiz Kendin Yap HediyelerBüyükanne ve Büyükbabalar için 10 Kendin Yap Armağan FikirleriKendin Yap Hediyeler Yapmanın İpuçlarıKendin Yap Hediyeler Iyi mi Paketlenir?Kendin Yap Hediyeler İçin Malzemeler Nerede Bulunur?Büyükanne ve Büyükbabalar için Bütçe Dostu Kendin Yap HediyelerS: Nerede (*10*) Hususiyet Yanıt Büyükanne ve büyükbabalar için DIY hediyeler Büyükanne ve Büyükbabalar için 10 Kendin Yap Armağan Fikirleri Büyükanne ve büyükbabalar için hediyeler Kendin Yap Hediyeler Yapmanın İpuçları Büyükanne ve büyükbabalar günü Kendin Yap Hediyeler Iyi mi Paketlenir? Büyükanne ve büyükbabalar için ev yapımı hediyeler Kendin Yap Hediyeler İçin Malzemeler Nerede Bulunur? Büyükanne ve büyükbabalar için el […]

Cosplay Kendi Bilim Kurgu ve Fantazi Kıyafetinizi Yapın

İçindekilerII. Malzemeler ve araçlarIII. AdımlarIV. Ipuçları ve Püf noktalarıII. Malzemeler ve araçlarIII. AdımlarIV. Ipuçları ve Püf noktalarıV. Emniyet önlemleri6. Kendin Yap bilim kurgu ve fantastik elbise ve aksesuar projeleriVII. Sarf malzemeleri nerede bulunur?Kendin Yap bilim kurgu ve fantastik elbise ve aksesuar projeleriIX. Ilham Bilim Kurgu ve Fantaziden Esinlenen Kendin Yap Kıyafet ve Aksesuarlar Bu yazı, kendi bilim kurgu ve fantastik kıyafetlerinizi ve aksesuarlarınızı yapmanız için kapsamlı bir klavuz sunmaktadır. Malzemelerden araçlara, adımlara ve ipuçlarına kadar her şeyi ele alacağız ve ek olarak kalıpları ve malzemeleri bulabileceğiniz bölgelere linkler da sunacağız. İster bir kurultay için kostüm tasarlamak isteyin, talep eder günlük gardırobunuza birazcık inek havası katmak isteyin, aradığınız her şey burada. O halde okumaya devam edin ve esin alın! Bilimkurgu ve fantazi, popüler kültürün en popüler türlerinden ikisidir ve bunun sebebi {hiç de} şaşırtıcı değil. Bu türler reel dünyadan kaçma ve yeni ve coşku verici olasılıkları keşfetme şansı sunuyor. Ek olarak […]

0 Yorum

Yorum Yaz

Rastgele